Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ηρακλής και ΠΑΣ Γιάννινα

hraklhs.jpg
 clock 17:16 | 15/12/2015
writer icon newsroom ekriti.gr

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκαν Ηρακλής και ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο Ηρακλής επικράτησε του Αχαρναϊκού 2-0 με γκολ του Πασά στο 38' και του Περόνε στις καθυστερήσεις.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε στο 0-0 με την Αναγέννηση Καρδίτσας αλλά ο ένας βαθμός ήταν αρκετός για να του εξασφαλίσει την πρόκριση στον επόμενο γύρο. 

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής 

1ος όμιλος (15/12) 

Αχαρναϊκός-Ηρακλής 0-2 
(38’ Πασάς, Περόνε) 

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0 

Βαθμολογία 

Ηρακλής 7 
ΠΑΣ Γιάννινα 5 
Αχαρναϊκός 3 
Αναγέννηση Καρδίτσας 1

2ος όμιλος (16/12) 

Εργοτέλης-Πανιώνιος (15:00) 
Ζάκυνθος-Παναιτωλικός (15:00) 

Βαθμολογία 
Πανιώνιος 6 
Εργοτέλης 4 
Ζάκυνθος 1 
Παναιτωλικός 0 

3ος όμιλος (17/12) 

Χάνια-Πανθρακικός (15:00) 
Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΟΚ (15:00) 

Βαθμολογία 
ΠΑΟΚ 6 
Πανθρακικός 3 
Χανιά 3 
Ολυμπιακός Βόλου 0 

4ος όμιλος (17/12) 

Κέρκυρα-Παναθηναϊκός (17:00) 
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός (17:00) 

Βαθμολογία 
Παναθηναϊκός 6 
Λεβαδειακός 3 
Παναχαϊκή 1 
Κέρκυρα 1 

5ος όμιλος (16/12) 

Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός (19:30) 
Παναιγιάλειος-Πλατνιάς (19:30) 

Βαθμολογία 
Ολυμπιακός 4 
Πλατανιάς 4 
Απόλλων Σμύρνης 3 
Παναιγιάλειος 0 

6ος όμιλος (16/12) 

Λαμία-Βέροια (17:15) 
Καλλιθέα-Ατρόμητος (17:15) 

Βαθμολογία 
Βέροια 4 
Ατρόμητος 4 
Καλλιθέα 3 
Λαμία 0 

7ος όμιλος (17/12) 

Λάρισα-ΑΕΚ (19:30) 
Πανελευσινιακός-Skoda Ξάνθη (19:30) 

Βαθμολογία 
ΑΕΚ 6 
Λάρισα 6 
Πανελευσινιακός 0 
Skoda Ξάνθη 0 

8ος όμιλος (16/12) 

Κισσαμικός-Καλλονή (15:00) 
Πανσερραϊκός-Αστέρας Τρίπολης (15:00) 

Βαθμολογία 
Αστέρας Τρίπολης 6 
Καλλονή 3 
Κισσαμικός 1 
Πανσερραϊκός 1

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 -2024 ekriti.gr Όροι Χρήσης | Ταυτότητα Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis