Αθλητικά

Ποδόσφαιρο

Προκριματικά Εuro 2016: Το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων

euro_2016.jpg

Συνέχεια στην 9η αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2016 σήμερα, με σημαντικές αναμετρήσεις.

Αναλυτικά οι σημερινοί αγώνες:

3ος όμιλος 

ΠΓΔΜ-Ουκρανία (21:45) 
Σλοβακία-Λευκορωσία (21:45) 
Ισπανία-Λουξεμβούργο (21:45) 

Βαθμολογία 
Ισπανία 21 
Σλοβακία 19 
Ουκρανία 16 
Λευκορωσία 7 
Λουξεμβούργο 4 
ΠΓΔΜ 3 

Τελευταία αγωνιστική (12/10) 

Λευκορωσία-ΠΓΔΜ (21:45) 
Λουξεμβούργο-Σλοβακία (21:45) 
Ουκρανία-Ισπανία (21:45) 

5ος όμιλος 

Αγγλία-Εσθονία (21:45) 
Σλοβενία-Λιθουανία (21:45) 
Ελβετία-Σαν Μαρίνο (21:45) 

Βαθμολογία 
Αγγλία 24 
Ελβετία 15 
Σλοβενία 12 
Εσθονία 10 
Λιθουανία 9 
Σαν Μαρίνο 1 

Τελευταία αγωνιστική (12/10) 

​Εσθονία-Ελβετία (21:45) 
Λιθουανία-Αγγλία (21:45) 
Σαν Μαρίνο-Σλοβενία (21:45) 

7ος όμιλος 

Λιχτενστάιν-Σουηδία (21:45) 
Μολδαβία-Ρωσία (21:45) 
Μαυροβούνιο-Αυστρία (21:45) 

Βαθμολογία 
Αυστρία 22 
Ρωσία 14 
Σουηδία 12 
Μαυροβούνιο 11 
Λιχτενστάιν 5 
Μολδαβία 2 

Τελευταία αγωνιστική (12/10) 

​Αυστρία-Λιχτενστάιν (19:00) 
Ρωσία-Μαυροβούνιο (19:00) 
Σουηδία-Μολδαβία (19:00) 
 

Αθλητικά

Super league 2: Ήττα για Ηρόδοτο και ΟΦΙ(Αποτελέσματα-βαθμολογία)

irododos.jpg

Η Καλλιθέα περνώντας νικηφόρα από το Ηράκλειο επί του Ηροδότου έκανε το 4/4, ανεβαίνοντας στην κορυφή του 2ου ομίλου τησ super league.

Από κοντά, σε απόσταση ενός βαθμού βρίσκονται Ρόδος και Λεβαδειακός. Αναλυτικά:

5η αγωνιστική

Σάββατο 27 Νοεμβρίου
Παναθηναϊκός Β-Καραϊσκάκης  2-2
Καλαμάτα-Εργοτέλης                 2-0
Κυριακή 28 Νοεμβρίου
Ηρόδοτος-Καλλιθέα                    0-2
Λεβαδειακός-ΟΦ Ιεράπετρας    3-1
Επισκοπή-Χανιά                         1-1
Ρόδος-Ζάκυνθος                        4-0
 Κηφισιά-Διαγόρας                     0-0
ΑΕΚ Β-Αστέρας Βλαχιώτη στο ΟΑΚΑ αναβλήθηκε
Ρεπό: Αιγάλεω

 

Βαθμολογία
1.Καλλιθέα*        12
2.Ρόδος               11
3.ΑΕΚ Β*             10
4.Κηφισιά           10
5.Λεβαδειακός    11
6.Διαγόρας             8

7.Αιγάλεω*            7
-.Εργοτέλης           7
9.Καλαμάτα*            6
10.Ηρόδοτος          5
-.Χανιά                        5
12.Αστέρας Βλαχιώτη 4
-.Καραϊσκάκης             4
-.Παναθηναϊκός Β*      4
15.ΟΦΙ*                         1
16.Επισκοπή                  1
17.Ζάκυνθος                 0

Η επόμενη αγωνιστική (6η – 5/12)
Εργοτέλης-Παναθηναϊκός Β
Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα
Διαγόρας-ΑΕΚ Β
Χανιά-Κηφισιά
Ζάκυνθος-Επισκοπή
ΟΦ Ιεράπετρας-Ρόδος
Καλλιθέα-Λεβαδειακός
Αιγάλεω-Ηρόδοτος
Ρεπό: Καραϊσκάκης

Με πολλά γκολ ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Κυριακής η 5η αγωνιστική στον βόρειο όμιλο της Super League 2. Αναλυτικά:

5η αγωνιστική

Σάββατο 27 Νοεμβρίου

Πανσερραϊκός-Απόλλων Λάρισας 1-0
(28′ Παπαβασιλείου)

Κυριακή 28 Νοεμβρίου

Ηρακλής – ΑΕΛ                             1-1
(70′ Χρουσιέλ / 48′ Κολομπίνο)

Βέροια – Τρίκαλα                           1-0
(65′ Μούργος )

Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β              0-3
(33′, 45+1′ Κούτσιας σουτ, 59′ αυτ. Καλογέρης)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Ολυμπιακός Βόλου 4-0
(38′ Μπενγκόα, 56′ Γκίνη, 67′ Κοτσώνης, 89′ Βιντάλ)

Πιερικός – Νίκη Βόλου                       0-3
(33′ Λούκας Γκαρσία, 67′ Παναγιωτίδης, 71′ Βλαχομήτρος)

Ξάνθη – Αλμωπός Αριδαίας               2-0
(63′, 69′ Διαμαντόπουλος)

Θεσπρωτός – Καβάλα                           7-0
(3′ Σαραντίδης, 14′ Πούφλης, 17′ Πατσέκο, 31′ Κωνσταντίνου, 66′ Ντ’ Αλέσιο, 68′ Γώγος, 79′ Βαταμίδης)

Ρεπό: Ολυμπιακός Β

Βαθμολογία
1. Βέροια                               13 (5 αγώνες)
2. Ξάνθη                                    10 (4 αγώνες)
3. Αναγέννηση Καρδίτσας      9 (4 αγώνες)
-. Νίκη Βόλου                            9 (5 αγώνες)
5. Ολυμπιακός Β                       7 (3 αγώνες)
-. ΑΕΛ                                        7 (4 αγώνες)
7. Πανσερραϊκός                      6 (5 αγώνες)
-. Θεσπρωτός                           6 (4 αγώνες)
-. Αλμωπός Αριδαίας                6 (5 αγώνες)
10. Ολυμπιακός Βόλου            5 (5 αγώνες)
-. ΠΑΟΚ Β                                 5 (5 αγώνες)
-. Ηρακλής                                5 (5 αγώνες)
13. Πιερικός                              4 (5 αγώνες)
-. Απόλλων Πόντου                   4 (5 αγώνες)
15. Τρίκαλα                                  3 (4 αγώνες)
17. Απόλλων Λάρισας                 2 (4 αγώνες)
17. Καβάλα                                0 (4 αγώνες)

Η επόμενη αγωνιστική (6η – 5/12)
Αλμωπός Αριδαίας – Θεσπρωτός
Νίκη Βόλου – Ξάνθη
Ολυμπιακός Βόλου – Πιερικός
ΠΑΟΚ Β – Αναγέννηση Καρδίτσας
Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου
ΑΕΛ – Βέροια
Απόλλων Λάρισας – Ηρακλής
Ολυμπιακός Β – Πανσερραϊκός
Ρεπό: Καβάλα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΟΦΗ: "Χρυσή" νίκη μέσα στο Ηράκλειο - Στην τέταρτη θέση με 2-1 τον Ιωνικό(vid)

ΕΚΑΣΚ: Στην κορυφή η Ακαδημία

ESPA BANNER