Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου

kypello.jpg
 clock 12:00 | 01/12/2015
writer icon newsroom ekriti.gr

Πέντε αναμετρήσεις περιλαμβάνει σήμερα η 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου.

Στα σημερινά παιχνίδια η Super League κοντράρεται με την Football League αφού πέντε ομάδες της πρώτης κατηγορίας αντιμετωπίζουν ισάριθμες της δεύτερης. 

Το πρόγραμμα

1ος όμιλος(1/12) 

​Αχαρναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα (15:00) 
Ηρακλής-Αναγέννηση Καρδίτσας (19:30) 

Βαθμολογία 

​Αχαρναϊκός 3 (1-0) 
ΠΑΣ Γιάννινα 1 (1-1) 
Ηρακλής 1 (1-1) 
Αναγέννηση Καρδίτσας 0 (0-1) 

Επόμενη αγωνιστική (15/12) 
Αχαρναϊκός-Ηρακλής 
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΠΑΣ Γιάννινα 

2ος όμιλος 

Πανιώνιος-Ζάκυνθος (01/12, 17:15) 
Εργοτέλης-Παναιτωλικός (03/12, 15:00) 

Βαθμολογία 

Πανιώνιος 3 (2-1) 
Εργοτέλης 1 (2-2) 
Ζάκυνθος 1 (2-2) 
Παναιτωλικός 0 (1-2) 

Επόμενη αγωνιστική (16/12) 
Εργοτέλης-Πανιώνιος 
Ζάκυνθος-Παναιτωλικός 

3ος όμιλος 

​Πανθρακικός-Ολυμπιακός Βόλου (01/12, 15:00) 
Χανιά-ΠΑΟΚ (03/12, 17:15) 

Βαθμολογία 

​ΠΑΟΚ 3 (2-0) 
Χανιά 3 (2-1) 
Ολυμπιακός Βόλου (1-2) 
Πανθρακικός (0-2) 

Επόμενη αγωνιστική (17/12) 
Χανιά-Πανθρακικός 
Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΟΚ 

4ος όμιλος 

​Λεβαδειακός-Κέρκυρα (02/12, 14:30) 
Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός (03/12, 19:30) 

Βαθμολογία 

Παναθηναϊκός 3 (3-0) 
Παναχαϊκή 1 (1-1) 
Κέρκυρα 1 (1-1) 
Λεβαδειακός 0 (0-3) 

Επόμενη αγωνιστική (17/12) 
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός 
Κέρκυρα-Παναθηναϊκός 

5ος όμιλος (02/12) 

​Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης (16:00) 
Παναιγιάλειος-Ολυμπιακός (19:30) 

Βαθμολογία 

Απόλλων Σμύρνης 3 (3-1) 
Ολυμπιακός 1 (2-2) 
Πλατανιάς 1 (2-2) 
Παναιγιάλειος (1-3) 

Επόμενη αγωνιστική (16/12) 
Παναιγιάλειος-Πλατανιάς 
Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός 

6ος όμιλος 

​Λαμία-Ατρόμητος (02/12, 17:15) 
Βέροια-Καλλιθέα (03/12, 15:00) 

Βαθμολογία 

Καλλιθέα 3 (2-1) 
Βέροια 1 (2-2) 
Λαμία 0 (1-2) 
Ατρόμητος 1 (2-2) 

Επόμενη αγωνιστική (16/12) 
Λαμία-Βέροια 
Καλλιθέα-Ατρόμητος 

7ος όμιλος (02/12) 

​Λάρισα-Skoda Ξάνθη (15:00) 
ΑΕΚ-Πανελευσινιακός (17:15) 

Βαθμολογία 

ΑΕΚ 3 (1-0) 
Λάρισα 3 (4-1) 
Πανελευσινιακός 0 (1-4) 
Skoda Ξάνθη 0 (0-1) 

Επόμενη αγωνιστική 
Λάρισα-ΑΕΚ (17/12) 
Πανελευσινιακός-Skoda Ξάνθη (17/12) 

8ος όμιλος 

​Κισσαμικός-Αστέρας Τρίπολης (02/12, 15:00) 
Καλλονή-Πανσερραϊκός (03/12, 15:00) 

Βαθμολογία 

Αστέρας Τρίπολης 3 (4-0) 
Πανσερραϊκός 1 (0-0) 
Κισσαμικός 1 (0-0) 
Καλλονή 0 (0-4) 

Επόμενη αγωνιστική 
Κισσαμικός-Καλλονή (16/12) 
Πανσερραϊκός-Αστέρας Τρίπολης (16/12)

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 -2024 ekriti.gr Όροι Χρήσης | Ταυτότητα Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis