ΟΦΗ: Ισοπαλία(1-1) με τη Ναϊμέγκεν ,στο πρώτο φιλικό

clock 20:51 | 22/07/2014

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το πρώτο φιλικό του ΟΦΗ στην Ολλανδία με τη Ναϊμέγκεν.Η κρητική ομάδα ήταν καλύτερη αλλά οι Ολλανδία με μία ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 83'.Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 38΄ με αυτογκόλ του Leiwakabessy  σε σέντρα του Σίσιτς είχε τις ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα του αλλά στο τέλος του αγώνα δέχτηκε την ισοφάριση.Πάντως σε γενικές γραμμές το τεστ χαρακτηρίζεται θετικό για την ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο.

Η εξέλιξη του πρώτου φιλικού του ΟΦΗ στην Ολλανδία με τη Ναϊμέγκεν​

88΄ Ο Δαμιανάκης στην θέση του Φαζού

84΄ Ο Λαμπρόπουλος στην θέση του Μιλιάζες.

81΄Ο Τσέλικ ισοφαρίζει σε 1-1 για την Ναϊμάγκεν .

​78΄ Ο Μανιδάκης στην θέση του Πετρόπουλου
75΄  Σέντρα από τον Μιλιάζες, ο Περογαμβράκης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε  άουτ
73΄ Ο Μπανούσης στην θέση του Μακρή

​71΄ O ΟΦΗ αγγίζει το δεύτερο γκολ αλλα το πλασέ του Πετρόπουλου αποκρούει ο Βανχούντ.

​67΄Ο Μαραθιανός στην θέση του Στάθη

​Ο ΟΦΗ ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με αρκετές αλλαγές.Η εντεκάδα:Aγριμάκης, Αρτόλα, Μονιάκης, Τριποτσέρης, Φαζός, Μακρής, Κάλαιτζιτς, Στάθης,Μιλιάζες, Πέρογαμβράκης και Πετρόπουλος

​Λήξη πρώτου ημιχρόνου:Ναϊμέγκεν-ΟΦΗ 0-1

​33΄ Γκολ για τον ΟΦΗ. Ωραία ενέργεια και σέντρα του Σίσιτς, η μπάλα κόντραρε σε πόδια παικτη την Ναϊμέγκεν ,του Leiwakabessy και κατέληξε στα δίχτυα(0-1).
29΄Σουτ του Αρστ, εξαιρετική απόκρουση του Δασκαλάκη που έσωσε την εστία του

28΄Δοκάρι για την Ναϊμέγκεν ,σε σουτ του Στέφανιτς
27΄Ατομική ενέργεια από τον Κουτσιανικούλη, ο οποίος πέρασε δύο αντιπάλους και έκανε το σουτ, αλλά ο  Βανχούστ μπλόκαρε.