Νίκη ο Παναιτωλικός με Ατρόμητο

clock 19:12 | 04/02/2017

Ο Παναιτωλικός επικράτησε 2-0 του Ατρομήτου στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με τον Μαρκόφσκι, ενώ ο Μουνιός λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς και συγκεκριμένα στο 78ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κοντοέ κι έγραψε το τελικό 2-0.

Δύο δοκάρια είχε η ομάδα του Μάκη Χάβου. Το πρώτο με τον Ρόσα στο 5ο λεπτό και το δεύτερο με τον Μύγα στο 63’.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Μύγας, Ρότσα, Κούσας, Χαντάκιας, Μάκος, Πάουλο, Κλέσιο (72’ Μουνιός), Λόπες (68’ Κουτρομάνος), Ρόσα, Μαρκόφσκι (81’ Παπαδόπουλος)

Στον πάγκο: Κολοβούρης, Ροντρίγκες, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλούδης

Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Φυτανίδης, Κοντοές (78’ Ζησόπουλος), Παντελιάδης, Κυριακίδης (46’ Τόνσο), Μπάγκα, Πλατέλλας (65’ Ντάουντα), Λημνιός, Ούμπιδες, Κιβρακίδης, Λε Ταλέκ

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Λαζαρίδης, Μπρίτο, Κατράνης