Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Κύπελλο Ελλάδας: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

kallithea_atromitos_2015-864x400_c.jpg
 clock 21:49 | 16/12/2015
writer icon newsroom ekriti.gr

Χωρίς εκπλήξεις συνεχίστηκε την Τέταρτη(16/12) η 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του κυπέλλου Ελλάδος .Μετα τον Ηρακλή και τον ΠΑΣ Γιάννενα, το εισιτήριο για τους ''16'' της διοργανωσης πήραν οι Ολυμπιακός ,Πλατανιας ,Πανιώνιος ,Εργοτέλης ,Ατρόμητος ,Βέροια ,Αστέρας Τρίπολης και Καλλονή.
Η φάση των ομίλων θα ολοκληρωθεί την Πεμπτη.
Συνοπτκά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα:

Τρίτη 15 Δεκεμβρίου

1ος όμιλος
Αχαρναϊκός - Ηρακλής 0-2
Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
1. Ηρακλής 2-1-0 7-1 7 
2. ΠΑΣ Γιάννινα 1-2-0 3-2 5
3. Αχαρναϊκός 1-0-2 2-4 3
4. Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1-2 0-5 1

Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου

2ος όμιλος
Εργοτέλης - Πανιώνιος 1-2
Ζάκυνθος - Παναιτωλικός 1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
1. Πανιώνιος 3-0-0 5-2 9 -ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
2. Εργοτέλης 1-1-1 6-6 4 -ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
3. Ζάκυνθος 1-1-1 3-3 4
4. Παναιτωλικός 0-0-2 3-6 0

5ος όμιλος
19.30: Παναιγιάλειος - Πλατανιάς
19.30: Απόλλων Σμύρνης - Ολυμπιακός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
1. Ολυμπιακός 2-1-0 8-3 7
2. Πλατανιάς 1-1-1 5-4 4
3. Απόλλων Σμύρνης 1-0-2 5-6 3
4. Παναιγιάλειος 1-0-2 2-7 3

6ος όμιλος
Λαμία - Βέροια 0-1
Καλλιθέα - Ατρόμητος 2-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
1. Βέροια 2-1-0 4-2 7 -ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
2. Ατρόμητος 2-1-0 8-4 7 -ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
3. Καλλιθέα 1-0-2 4-6 3
4. Λαμία 0-0-3 1-5 0

8ος όμιλος
Κισσαμικός - Καλλονή 1-2
Πανσερραϊκός - Αστέρας Τρίπολης 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
1. Αστέρας Τρίπολης 3-0-0 8-1 9 -ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
2. Καλλονή 2-0-1 4-6 6 -ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
3. Κισσαμικός 0-1-2 2-5 1
4. Πανσερραϊκός 0-1-2 1-3 1

Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου

3ος όμιλος
15.00: Χανιά - Πανθρακικός
15.00: Ολυμπιακός Βόλου - ΠΑΟΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
1. ΠΑΟΚ 2-0-0 8-2 6 -ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
2. Πανθρακικός 1-0-1 1-2 3
3. Χανιά 1-0-1 4-7 3
4. Ολυμπιακός Βόλου 0-0-2 1-3 0

4ος όμιλος
17.00: Παναχαϊκή - Λεβαδειακός
17.00: Κέρκυρα - Παναθηναϊκός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
1. Παναθηναϊκός 2-0-0 5-1 6 -ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
2. Λεβαδειακός 1-0-1 2-3 3
3. Παναχαϊκή 0-1-1 2-3 1
4. Κέρκυρα 0-1-1 1-3 1

7ος όμιλος
19.30: Λάρισα - ΑΕΚ
19.30: Πανελευσινιακός - Ξάνθη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
1. ΑΕΚ 2-0-0 7-0 6 -ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
2. Λάρισα 2-0-0 5-1 6 -ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ
---------------------------------------------
3. Πανελευσινιακός 0-0-2 1-10 0
4. Ξάνθη 0-0-2 0-2 0
 

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 -2024 ekriti.gr Όροι Χρήσης | Ταυτότητα Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis