Αθλητικά

Ποδόσφαιρο

H αποστολή του Παναιτωλικού για το ματς με Ηρακλή

panaitolikos.jpg

Με τις γνωστές απουσίες θα παραταχθεί ο Παναιτωλικός κόντρα στον Ηρακλή την Κυριακή (11/12) για την 14η αγωνιστική της Super League.

Στην αποστολή συμπεριλήφθηκαν οι εξής ποδοσφαιριστές: Κυριακίδης, Κριστιάνο, Κούσας, Μάκος, Χαντάκιας, Κουτρομάνος, Μύγας, Ρότσα, Τσοκάνης, Καμαβουάκα, Φερέιρα, Βασιλούδης, Πάουλο, Κλέσιο, Λεντέσμα, Μουνιός, Ουάρντα, Ρόσα, Μαρκόβσκι, Τομανέ.

Eκτός αποστολής έμειναν οι Ροντρίγκες-Παπάζογλου που κάνουν αποθεραπεία και ατομικό τις τελευταίες ημέρες.

Αθλητικά

ΕΠΣΗ: Οι αγώνες της πρεμιέρας-Ποιοι βραβεύτηκαν στην εκδήλωση τησ κλήρωσης

epsiklirosi.jpg

Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγο οι κληρώσεις  των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Ηρακλείου από την Α1 έως και την Β2 κατηγορία, καθώς η κλήρωση για την Γ ΕΠΣΗ και του Κυπέλλου, θα διεξαχθούν στο επόμενο διάστημα.

Η έναρξη των πρωταθλημάτων θα είναι σταδιακή από 25-26/9 με την Α1 και η συνέχεια θα δοθεί με τα επόμενα πρωταθλήματα, καθώς η Α2 εκκινεί το πρώτο σαββατοκύριακο του Οκτωβρίου και θα ακολουθήσουν η Β’ κατηγορία στις 9-10/10 και τέλος η Γ κατηγορία στις 16-17/10.

Στο πλαίσιο των κληρώσεων, πραγματοποιήθηκαν και βραβεύσεις από την ΕΠΣ Ηρακλείου, καθώς τιμήθηκαν άνθρωποι που δεν βρίσκονται στη ζωή.Πρόκειται για τους: Δημήτρη Παπαδόπουλο (παλαίμαχος ποδοσφαιριστής, προπονητής και ιδρυτής του Λίντο), Μανόλη Φουστανάκη (παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΟΦΗ), Κώστα Ρεπανάκη (επί χρόνια γενικός αρχηγός και παράγοντας του ΟΦΗ), Ντίνο Συγγενίδη (επί χρόνια παράγοντας και σημαντική προσωπικότητα του Εργοτέλη), Νίκο Γιαλαμά (παλαίμαχος τερματοφύλακας ΟΦΗ και ομάδων της Κρήτης) και Μίλτο Ανδρεανίδη (παλαίμαχος ποδοσφαιριστής ΟΦΗ και τιμ μάνατζερ των τμημάτων υποδομής της ΠΑΕ ΟΦΗ).

Επιπλέον, βραβεύτηκαν, ο Ηρόδοτος για την κατάκτηση του πρωταθλήματος του 10ου Ομίλου Γ’ Εθνικής περιόδου 2020-2021, ο παράγοντας του Δία Γιώργος Χαβάκης για την προσφορά του στο ηρακλειώτικο ποδόσφαιρο και ο φροντιστής του Πόρου Σωτήρης Δημητρόπουλος για την προσφορά του στο ποδόσφαιρο και το κοινωνικό του έργο.

Στην πρεμιέρα των πρωταθλημάτων θα γίνουν οι εξής αγώνες,

 Α1 ΕΠΣΗ

Ανθεστίων – ΑΕΚατσαμπά
Ρωμανός – Βόνη
Ασίτες – ΠΑΟΚρουσώνας
ΟΦΑ – Δαμάστα
Μοίρες – ΑΟ Τυμπακίου
Δειλινά – Χερσόνησος
Τριτωνία – Μινωική
ΠΑΝΟΜ – ΕΓΟΗ

Α2 ΕΠΣΗ

 1ος Όμιλος

ΛΙΝΤΟ – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ
ΔΩΡΙΕΑΣ – ΚΟΥΝΑΒΟΙ
ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΓΟΥΒΕΣ
ΜΟΧΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

2ος Ομιλος

ΑΣΗΜΙ – ΦΑΙΣΤΟΣ
ΑΟΚ – ΤΥΛΙΣΟΣ
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ – ΡΟΥΒΑΣ
ΠΑΛΙΑΝΗ – ΟΦΑΜ
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Β1 ΕΠΣΗ

ΔΙΑΣ ΟΜΟΝΟΙΑ -ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 

ΕΛΠΙΔΕΣ -ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ -ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ 

ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ -ΓΑΡΙΠΑ 

ΚΟΡΟΙΒΟΣ- ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ 

Β2 ΕΠΣΗ

ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ -ΓΟΡΤΥΣ

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ- ΖΑΡΟΣ 

ΚΑΝΑΡΙΑ -ΘΕΡΙΣΣΟΣ 

ΡΑΥΚΟΣ -ΔΑΦΝΕΣ 

Ρεπό το ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Super league2: Στο Ηράκλειο οι Αιγύπτιοι του Εργοτέλη

Χάντμπολ : Στο Ηράκλειο οι εθνικές ομάδες ανδρών και γυναικών

 

 

ESPA BANNER