Football League: Ήττα του Α.Ο.Χανιά στην Ελευσίνα

clock 17:40 | 21/12/2015

Ο Α.Ο.Χανιά αν και προηγήθηκε στο 57ο λεπτό με τον Γκέσιο γνώρισε την ήττα στην Ελευσίνα από τον Πανελευσινιακό με 3-1.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 66'  με τον Πλαβούκο, ενώ στο 87ο λεπτό ο Κορνελάτος εκμεταλλεύτηκε τη λανθασμένη εκτίμηση του Μπλάζιτς σε γύρισμα του Χατζηλιάδη κι έκανε την ανατροπή.

Ο Πανελευσινιακός "κλείδωσε" την νίκη στο 89ο λεπτό με τον Τσολακίδη να ολοκληρώνει την ιδανική αντεπίθεση της γηπεδούχου ομάδας.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Θ. Δημόπουλος): Μανιάτης, Παληγεώργος, Κακαράς, Τσίγκρος, Γιαννιτσάνης (56' Γκεμίσης), Ανδρίκος, Πλαβούκος, Μποτωνάκης (69' Κορνελάτος), Λίτσος, Πούρνος (51' Τσολακίδης), Κασνέτση

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Γ. Λυρώνης): Μπλάζιτς, Καρτσαμπάς, Γκέσιος, Χατζηλιάδης, Διαμαντόπουλος, Δεινόπαπας (70' Ν. Νύκταρης), Ρίκκα (85' Σταματής), Μπριλάκης, Μασάδο, Τσούτσης, Σαΐν.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα:

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου

Αχαρναϊκός - Ζάκυνθος 1-0 (76' Μουστάκης)
Αγροτικός Αστέρας - Κισσαμικός 0-0
Λαμία - Πανσερραϊκός 2-0 (53' Τζόκιτς, 82' Νατσιόπουλος)
Παναιγιάλειος - Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0
ΑΕΛ - Τρίκαλα 2-0 (74', 80' Μαρουκάκης)
Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου
Παναχαϊκή - Απόλλων Σμύρνης 0-2 (31', 77' Βάντερσον)
Πανελευσινιακός - ΑΟ Χανιά 3-1 (66' Πλαβούκος, 87' Κορνελάτος, 89' Τσολακίδης / 57' Γκέσιος)
Καλλιθέα - Ολυμπιακός Βόλου 1-0 (83' Φράγκος)
Κέρκυρα - Εργοτέλης (18:00 ΟΤΕ TV, ΕΑΚ Κέρκυρας)