Εύκολη νίκη του Εργοτέλη, 3-0 τον Ηλυσιακό

clock 16:52 | 19/03/2017

Ο Εργοτέλης χάρη στην καλή απόδοση του πρώτου ημιχρόνου νίκησε στο Παγκρήτιο τον Ηλυσιακό με 3-0, σε αγώνα για την 23η αγωνιστική της Γ Εθνικής.
Το σκορ άνοιξε ο Λεαλ στο 22' με πέναλτι ενω με τον ίδιο τρόπο ο Κατσικοκέρης έκανε το 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού ενω ελάχιστες ήταν οι ευκαιρίες που δημιούργησαν οι δυο ομάδες.Ο Εργοτέλης πέτυχε το τρίτο γκολ στο 90' με κοντινό σουτ του Καιμακαμούδη.

Εργοτέλης: Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος(74' Ρουσσάκης), Τζανής, Μπάτζιος, Γκοτσούλιας, Μισέλ, Σερτζίνιο, Κατσικοκέρης(87' Καιμακαμούδης), Λεάλ (42' Μπρατσιάνι α.α), Βελλίνης
Ηλυσιακός:Σηφάκης, Γραμματίκας (67' Μέξης), Ντούμπερετ, Πυτίνης, Μπίρης, Αμανατίδης, Στρίγγας (55' Ρόπας), Φλέγγας, Ιωάννου, Θαναηλάκης, Μάλτσι