Έκλεισε με νίκη το 2016 ο ΟΦΗ

clock 18:52 | 22/12/2016

Ο ΟΦΗ έκλεισε με νίκη το 2016 καθώς επικράτησε με 1-0 του Παναιγιάλειου στο γήπεδο Θόδωρος Βσρδινογιάννης, με γκολ του Όγμποε στο 54'.
Το πολικό ψύχος δεν...πάγωσε τον ΟΦΗ, ο οποίος πήρε μια «επαγγελματική» νίκη και έβαλε τρεις ακόμη βαθμούς στην συγκομιδή του φτάνοντας τους 11 στο πρωταθλημα και στην 4η θέση της Football league.Και αν στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να σκοράρει στις ευκαιρίες που δημιούργησε (17' Βουό, 19' Μιλοσάβλιεφ, 20' Αντουκόρ, 27' και 30' Κιάσσος, 39' Μιλοσάβλιεφ), το κατάφερε στο δεύτερο 45λεπτο.
Στο 15λεπτο 50'-65' ο ΟΦΗ σκόραρε (Ογκμποε 54' είχε ένα δοκάρι 64' και μια μεγάλη ευκαιρία 57' Ογκμποε), φέρνοντας το παιχνίδι στα μέτρα του.
Ο ΟΦΗ αν και δεν πέτυχε ένα δεύτερο γκολ για να «κλειδώσει» το παιχνίδι, έπαιξε με ασφάλεια στο υπόλοιπο τυ αγώνα, δεν κινδύνευσε απο τον αντίπαλο του και πήρε απόλυτα δίκαια τους τρείς βαθμούς, πανηγύρισε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα και θα κάνει Καλά Χριστούγεννα!
Διαιτητής: Πραξιτέλης (Μακεδονίας)
OΦΗ: Δάφκος, Κώτσιος, Νάστος, Μιλοσάβλιεφ (74' λ.τ. Βαλλιάνος), Βουό (+90 Βρετός), Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Αντουκόρ, Κιάσσος,Ογκμποε, Ράντι (80' Μάνος).
Στον πάγκο οι: Δερμιτζάκης, Οστοιτς, Μάνος, Βρετός, Χίσι, Βαλλιάνος,Μπολάκης.
Παναιγιάλειος: Στρέζος, Σανδραβέλης, Ρότας, Κοντοές, Βλάχος, Τσιλιγκίρης, Μπούζας, Ξόμπλιος (60' Μωισίδης), Κατίδης (88' Καζβιρόπουλος), Κρητικός, Σκαρτσίλας.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
17' Το πρώτο σούτ για τον ΟΦΗ. Ο Βουό σουτάρει απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ.
19' Η πρώτη μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ογκμποε, Βουό και Ράντι, αλλάζουν γρήγορα τη μπάλα για τον Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος με διαγώνιο αριστερό σουτ στέλνει την μπάλα λίγο έξω!
20' Κόρνερ του Ράντι, ο Αντουκόρ μόνος στο δεύτερο δοκάρι δεν βρήκε τη μπάλα για να τη σπρώξει στα δίχτυα!
27' Σούτ του Κιάσσου, έξω απο την περιοχή, διώχνει εντυπωσιακά ο γκολκήπερ Στρέζος.
28' Κίτρινη κάρτα στον Ξόμπλιο.
39' Αναταραχή στην άμυνα του Παναιγιάλειου, γυριστό σούτ του Μιλοσάβλιεφ, μπλόκαρε ο γκολκήπερ του Παναιγιάλειου.
51' Καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο. Ο Κρητικός σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, κάνει το σούτ,
αλλά η μπάλα κοντράρει την τελευταία στιγμή.
53' Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιο.
54' Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Ωραία ενέργεια και σέντρα του Μιλοσάβλιεφ για τον Ογκμποε, ο οποίος πλασάρει ιδανικά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (1-0).
Πάλι γκολ ο Μάριος Ογκμποε!
64' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Κόρνερ του Ράντι, κεφαλιά του Κομεσίδη, η μπάλα στυ συμβολή των δοκών. Βρήκε τη μπάλα και ο τερματοφύλακας του Παναιγιάλειου!
74' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Μιλοσάβλιεφ και μπαίνει ο Βαλλιάνος.