Αθλητικά

Football League

Football League: Ήττα του Κισσαμικού στο Ρέθυμνο

kisamikos.jpg

Ο Ολυμπιακό Βόλου εππικράστησε με 1-0 του Κισσαμικού στο Ρέθυμνο κάνοντας το πρώτο του διπλό για φέτος στην κατηγορία. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Γουόρντεν στο 12’. Ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι σε προσπάθειά του στο 51’ .
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ: Αγριμάκης, Τσερκέζος, Γιαννίτσης, Ταραλίδης, Σακελλαρίου(55’ Τσοντάκης), Σμίλτος, Μάνιας, Λώττας, Τσικουδάκης(88’ Τσουκάνης), Βαττής, Μάντζης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β: Στρατηλάτης, Ζέρης, Μπουτζίκος, Ντάσιος, Αρβανίτης, Νάστος, Φερνάντες(69’ Τσιάρας), Γκουγκούδης, Ντεπέτρις, Λεόν(87’ Κυζιρίδης), Γουόρντεν

Αθλητικά

Super League 2 : Μπήκαν στα play off Χανιά και Εργοτέλης(vid)

ergo.jpg

Χανιά και Εργοτέλης εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στα πλέι-οφ ανόδου της Super League 2, μετά την ολοκλήρωση της 21ης αγωνιστικής.

Τα Χανιά επικράτησαν 2-1 του Απόλλωνα Λάρισας, ο Εργοτέλης απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την Παναχαϊκή στην Πάτρα (οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 75΄ με τον Αραβίδη) και οι δύο κρητικές ομάδες «σφράγισαν» τη συμμετοχή τους στα πλέι-οφ, μαζί με Ιωνικό, Λεβαδειακό και Ξάνθη. Η θέση που απομένει θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική, με διεκδικητές τον Διαγόρα (30β.) και την Παναχαϊκή (29β.).

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:

Διαγόρας-Τρίκαλα                   2-0 (29' Σμυρλής, 63' Nτοριβάλ)
Λεβαδειακός-Ιωνικός            1-2 (8' Πολέτο - 58΄Ματσούκας,81'Μάναλης)
ΟΦ Ιεράπετρας-Ξάνθη           1-2 (45' Ντάλα Κόστα- 80' Καπνίδης, 88’ Μικελτάτζε)
Χανιά – Απόλλων Λάρισας      2-1 (8’ Μπραμπίγια, 17’ Τριανταφυλλάκος-12’ Ομπράντοβιτς)
Καραϊσκάκης Άρ – Δόξα Δρ  1-1 (68’ Θεολόγου-87' Σαμπανίδης)
Παναχαϊκή – Εργοτέλης        1-1 (14’ Αραβίδης-32’ Κόνραντ)

Η επόμενη αγωνιστική (22η)
Τετάρτη (21/4-15.30)
Ξάνθη-Παναχαϊκή (ERTSPORTS)
Δόξα Δράμας-Λεβαδειακός (ERTSPORTS 2)
Ιωνικός-Χανιά (ERTSPORTS 3)
Τρίκαλα-ΟΦΙ (ERTSPORTS 4)
Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης (ERTSPORTS 5)
Καραϊσκάκης Άρτας-Διαγόρας Ρόδου (ERTSPORTS 6)
* Επιπλέον, όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν τηλεοπτικά «λεπτό προς λεπτό» από την εκπομπή της ΕΡΤ 3 (15.00-17.45)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 21 αγώνες)
Ιωνικός                   46
Ξάνθη                     38
Λεβαδειακός         38
Χανιά                      34
Εργοτέλης             33
Διαγόρας Ρόδου    30
Παναχαϊκή               29
Απόλλων Λάρισας   24
Τρίκαλα                  23
Δόξα Δράμας          21
ΑΕ Καραϊσκάκης    13
ΟΦ Ιεράπετρας     12

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Τσιτσιπάς - Ρούμπλεφ 2-0: Πρίγκιπας του Μονακό-Τι δήλωσε(video)

Συνάντηση Αυγενάκη - Αρναουτάκη για αθλητικά ζητήματα και υποδομές