Στην κορυφή ο Εργοτέλης με τη νίκη επί της Τριγλίας (video)

clock 18:50 | 02/10/2016

Ο Εργοτέλης με καλή απόδοση στο δευτερο ημίχρονο , νίκησε με σκορ 2-0 την Τριγλία Ραφήνας στο Παγκρήτιο στάδιο και παρέμεινε στην πρώτη θέση του 4ου ομίλου της Γ Εθνικης.
Στο πρώτο μέρος οι κιτρινόμαυροι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού χωρίς όμως να καταφέρουν να διασπάσουν την άμυνα της Τριγλίας.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης  μετά την είσοδο του Πόι έγινε πιο επιθετικός και κατάφερε να προηγηθέι στο 73' με σκόρερ τον Καϊμακαμούδη.
Μετά από 5 λεπτά πετυχει και δεύτερο τέρμα με τον Κατσικοκέρη,  "καθάριζοντας" το ματς.
Εργοτέλης: Στεφανάκος, Δημήτρης, Τζανής, Καρράς, Μισέλ, Κοιλιάρας (61' Πόι), Καϊμακαμούδης (85' Μανουσάκης), Γκοτσούλιας, Βογιατζής (81' Ρουσάκης), Κολόκας, Κατσικοκέρης
Τριγλία Ραφήνας: Δήμιζας, Καμβύσης, Τσαγκάρης, Σαλταμάρας, Μπίρης, Μητσόπουλος, Κότσι, Παπαδόπουλος, Ποτουρίδης, Φούντας (45' Χριστόπουλος), Καλογιάννης (81' Μάργαρης)