Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Κύπελλο Ελλάδας: Στις 15.00 Εργοτέλης-Παναιτωλικός στο γήπεδο του ΟΦΗ

kale-ergotelis.jpg
 clock 06:44 | 03/12/2015
writer icon newsroom ekriti.gr

Ο Εργοτέλης υποδέχεται στις 3μμ στο γήπεδο του ΟΦΗ,τον Παναιτωλικό για τη 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του κυπέλλου Ελλάδας.Οι κιτρινόμαυροι με νίκη θα αγκαλιάσουν την πρόκριση γα την επόμενη φάση της διοργάνωσης αν και αυτό που τους ενδιαφέρει περισσότερο είναι το πρωταθλημα.
Η 19μελής αποστολή που ανακοίνωσε ο Σταύρος Λαμπράκης, αποτελείται από τους:Δερμιτζάκη, Μυλωνάκη, Ρέντζα, Γενιτσαρίδη, Γαρεφαλάκη, Γρομητσάρη, Άλλα, Κούρτι, Λεονάρντο, Γιαλούση, Γ. Καμαρά, Φουκαράκη, Κυριακόπουλο, Ίνιατς, Μάνο, Δωματά, Α. Καμαρά, Στεβάνοβιτς και Μπουρσέλη.

Αποτελέσματα και βαθμολογίες:
1ος όμιλος (1/12) 
Αχαρναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2
Ηρακλής-Αναγέννηση Καρδίτσας 4-0

Βαθμολογία (2 αγώνες)
ΠΑΣ Γιάννινα 4 (3-2)
Ηρακλής 4 (5-1)
Αχαρναϊκός 3 (2-2) 
Αναγέννηση Καρδίτσας 0 (0-6)

Επόμενη αγωνιστική (15/12) 
Αχαρναϊκός-Ηρακλής 
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΠΑΣ Γιάννινα 

2ος όμιλος 
Πανιώνιος-Ζάκυνθος 1-0
Εργοτέλης-Παναιτωλικός (03/12, 15:00) 

Βαθμολογία (2 αγώνες)
Πανιώνιος 6 (3-1) 
Εργοτέλης 1 (2-2) -1αγ.
Ζάκυνθος 1 (2-3) 
Παναιτωλικός 0 (1-2) -1αγ. 

Επόμενη αγωνιστική (16/12) 
Εργοτέλης-Πανιώνιος 
Ζάκυνθος-Παναιτωλικός 

3ος όμιλος 
Πανθρακικός-Ολυμπιακός Βόλου 1-0
Χανιά-ΠΑΟΚ (03/12, 17:15) 

Βαθμολογία (2 αγώνες) 
ΠΑΟΚ 3 (2-0) -1αγ.
Χανιά 3 (2-1) -1αγ.
Πανθρακικός 3 (1-2) 
Ολυμπιακός Βόλου 0 (1-2) 

Επόμενη αγωνιστική (17/12) 
Χανιά-Πανθρακικός 
Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΟΚ 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός 3/12(19.30)

Λεβαδειακός-Κέρκυρα 2-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.

1. Παναθηναϊκός 1-0-0 3-0 3

2. Λεβαδειακός 1-0-1 0-3 3

3. Παναχαϊκή 0-1-0 1-1 1

4. Κέρκυρα 0-1-1 1-1 1

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Παναιγιάλειος-Ολυμπιακός 0-4

Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης 3-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.

1. Ολυμπιακός 1-1-0 6-2 4

2.Πλατανιάς 1-1-0 5-3 4 

3. Απόλλων Σμύρνης 1-0-1 4-4 3

4. Παναιγιάλειος 0-0-1 1-3 0
6ος όμιλος 
Λαμία-Ατρόμητος 0-2
Βέροια-Καλλιθέα (03/12, 15:00) 

Βαθμολογία (2 αγώνες)
Ατρόμητος 4 (4-2)
Καλλιθέα 3 (2-1) -1αγ.
Βέροια 1 (2-2) -1αγ.
Λαμία 0 (1-4) 

Επόμενη αγωνιστική (16/12) 
Λαμία-Βέροια 
Καλλιθέα-Ατρόμητος 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Λάρισα-Ξάνθη 1-0

ΑΕΚ-Πανελευσινιακός 6-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.

1. Λάρισα 2-0-0 5-1 6

2. ΑΕΚ 2-0-0 7-0 6

3. Ξάνθη 0-0-1 0-1 0

4. Πανελευσινιακός 0-0-1 1-4 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Κισσαμικός-Αστέρας Τρίπολης 1-3

Καλλονή-Πανσερραϊκός 3/12(15.00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.

1. Αστέρας Τρίπολης 2-0-0 7-1 6

2. Κισσαμικός 0-1-1 3-1 1

3. Πανσερραϊκός 0-1-0 0-0 1

4. Καλλονή 0-0-1 0-4 0

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 -2024 ekriti.gr Όροι Χρήσης | Ταυτότητα Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis