Εντυπωσιακοί οι "μικροί" του ΟΦΗ ,έχασαν οι "μεγάλοι"

clock 18:09 | 21/10/2018

Εντυπωσιακή η ομάδα Κ15 του ΟΦΗ, κέρδισε με 5-0 την ΑΕΚ στο δημοτικό στάδιο Γαλατσίου κάνοντας σπουδαία εμφάνιση!Η ομάδα του Ζαχαρία Νοικοκυράκη προηγήθηκε με 0-1 στο ημίχρονο με γκολ του Σωμαράκη στο 8’. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ήταν καταιγιστικός.
Στο 52’ ο Χαλκιαδάκης έκανε το 0-2. Στο 67’ ο Σωμαράκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3. Στο 70’ ο Γεωργαλής έκανε το 0-4. Ενώ το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Γιακουμάκης στο 84’.
Κ17 ΟΦΗ: Xωραίτης, Χασουράκης, Σπυριδάκης, Κρίτζαλης, Κονιός, Αποστολάκης (67’ Βαρβεράκης), Χαλκιαδάκης (78’ Περογαμβράκης), Αμανάκης (55’ Bιτώρος), Γεωργαλής (73’ Γιακουμάκης, Μαμουλάκης, Σωμαράκης (78’ Ξιστράκης
Αντίθετα οι Κ17 και οι Κ19 του ΟΦΗ  εχασαν από τις αντίστοιχες ομάδες του Ολυμπιακού στο Ηράκλειο.
Η Κ17 ηττήθηκε με 5-1, σε παιχνίδι που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο. Ο ΟΦΗ προηγήθηκε με τον Μαμουλάκη, αλλά ο Ολυμπιακός γύρισε το παιχνίδι και σκόραρε 5 φορές με τους Σουρλή (2), Ντότι, Λιάτσο, Παπαδόπουλο.
Κ17 ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Σημαιάκης, Γιατάνης, Κλειδής (72’ Μανιουδάκης), Δεληγιαννίδης, Φασαράκης, Ροδίτης (65’ Σπυριδάκης), Μπέκου (70’ Καφούσης), Στειακάκης, Νικηφόρος (45’ Πακιουφάκης), Μαμουλάκης (70’ Τσαμπουράκης).

Αν και έπαιζε για ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πήλιου στο 45’, η Κ19 του ΟΦΗ ήταν ανταγωνιστική απέναντι στον Ολυμπιακό, αλλά γνώρισε την ήττα με 3-0.
Η καθοριστική φάση του αγώνα έγινε στο 45’ όταν ο διαιτητής έδειξε πέναλτι σε βάρος του ΟΦΗ και κόκκινη κάρτα στον Πήλιο.
Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 0-1 και ο ΟΦΗ συνέχισε με δέκα παίκτες.
Τα παιδιά του Μανόλη Πατεμτζή προσπάθησαν για την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο 9έστω και με παίκτη λιγότερο) και έχασαν ευκαιρίες.
Ο Ολυμπιακός όμως με ένα ακόμη πέναλτι έκανε το 0-2 στο 70’ και με ένα ακόμη γκολ λίγο πριν το τέλος το τελικό 0-3.
Κ19 ΟΦΗ: Αγγελάκης, Δολαψάκης, Μακριδάκης (70’ Κουρίνος), Πήλιος, Περδίκης, Ξεπαπαδάκης, Ψαρράς (78’ Βρεττός), Σταυρακάκης, (45’ Παπαντωνάκης), Καλαιτζάκης, Νοικοκυράκης, Αζίζι.