Η Αλγερία νίκησε 4-2 τη Ν.Κορέα

clock 00:03 | 23/06/2014

Η Αλγερία κέρδισε την Ν.Κορέα με 4-2 και μπήκε σε τροχιά πρόκρισης. Το σκορ άνοιξε στο 26’ ο Σλιμανί ο οποίος βγήκε τετ-α-τετ με τον Γιουνγκ και τον νίκησε με ωραία προβολή κάνοντας το 1-0 για την Αλγερία. Δύο λεπτά αργότερα στο 28’ ο Χαλίσε με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ σημείωσε το 2-0. Το 3-0 για την Αλγερία έγινε στο 38’ με τον  Ντζαμπού. Με αυτό το σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νότια Κορέα μείωσε στο 50’ με τον Σον ο οποίος έκανε ωραία κίνηση και με συρτό σουτ πέρασε τη μπάλα κάτω απ' τα πόδια του Εμπολί, ενώ είχε και μια πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 60’ με τον Κι, όμως ο Εμπολί απέκρουσε εντυπωσιακά. Η Αλγερία ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 62ο λεπτό με τον Μπραχίμι μετά από εξαιρετικό συνδυασμό με τον Φεγκουλί, κάνοντας το 4-1. Δέκα λεπτά αργότερα στο 72’ ο Κου μείωσε σε 4-2 για την Νότια Κορέα, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

Ν. Κορέα (Μπο Χονγκ): Γιουνγκ, Γιουν, Κβον Κιμ, Χο Χονγκ, Γιονγκ Λι, Κι, Τσουνγκ Γιονγκ Λι, Κου, Χαν, Τσου Γιουνγκ Παρκ, Σον

Στον πάγκο: Τσαν Σου Κιμ, Κουακ, Χουάνγκ, Μπο Κιούνγκ Κιμ, Χα, Κέουν Χο Λι, Γιόνγκ Γου Παρκ, Σιν Γουκ Κιμ, Γι, Σέουνγκ Γκιου Κιμ, Τζου Χο Παρκ, Μπέομ Γιουνγκ Λι

Αλγερία (Βαχίντ Χαλίλχοτζιτς): Εμπολί, Μπουχέρα, Μεσμπά, Χαλίσε, Μαντί, Μεντζανί, Μπραχίμι, Φεγκουλί, Ντζαμπού, Μπενταλέμπ, Σλιμανί

Στον πάγκο: Μοχάμεντ, Γκουλάμ, Μπελκαλέμ, Γιεμπντά, Λασέν, Γκιλάς, Σουντανί, Ζεμαμούσε, Κανταμούρο, Ταϊντέρ, Μαχρέζ, Μοστέφα