Περίπατος του ΠΑΟ,102-69 τον Κολοσσό

clock 21:16 | 31/03/2014

Ο  Παναθηναϊκός διασφάλισε το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας, μετά την άνετη νίκη του με 102-69 επί του Κολοσσού, για την 23η αγωνιστική της Basket League OΠΑΠ. Ο Κολοσσός ήταν ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο, πηγαίνοντας μάλιστα ψηλά το σκορ (49-45 στο 20'). Οι πράσινοι βελτίωσαν την άμυνά του στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου (11 και 13 πόντους παθητικό σε 3η και 4η περίοδο, αντίστοιχα) και έφτασαν άνετα στη νίκη.
Ο Φραγκίσκος Αλβέρτης δοκίμασε σχήματα και πρόσωπα, μοιράζοντας τον χρόνο συμμετοχής στους πάικτες του.
Είναι ενδεικτικό ότι αγωνίστηκαν όλοι τουλάχιστον από 11 λεπτά (μικρότερος χρόνος συμμετοχής αυτός του Παππά με 11.02"), ενώ σκόραραν άπαντες.
Πρώτος σκόρερ ήταν ο Λάσμε με 18 πόντους (9/13 δίποντα), ενώ τον Γκαμπονέζο ακολούθησε ο Κάρι με 14.
Κακαρούδης και Πάντιτς ήταν οι κορυφαίοι για την ομάδα της Ρόδου, έχοντας από 18 πόντους.