Ένταση και ξύλο στην Ελευσίνα

clock 21:21 | 27/12/2014

Τους ανεγκέφαλους δεν τους αγγίζουν ούτε γιορτές, ούτε τίποτα... Άσχημες καταστάσεις εκτυλίχθησαν πριν και την διάρκεια του ημιχρόνου του αγώνα Πανελευσινιακός – Πανιώνιος (στην Ελευσίνα), που βρήκε νικητή τον δεύτερο με 70-68. Κατ' αρχάς, όπως αναφέρουν οι πληροφορίες, φίλοι των «κυανέρυθρων» μετέβησαν στο γήπεδο χωρίς να έχουν δικαίωμα εισόδου, καθώς η μετακίνησή τους δεν είχε συμφωνηθεί επισήμως από τις δύο ομάδες. Τελικά ο αστυνομικός διευθυντής της περιοχής, πήρε την ευθύνη πάνω του και έδωσε εντολή να επιτραπεί η είσοδος στους οπαδούς των φιλοξενούμενων. Ωστόσο στο ημίχρονο δημιουργήθηκε αρκετά μεγάλη ένταση, καθώς οπαδοί και των δύο ομάδων ήρθαν στα χέρια και για αρκετά λεπτά έπεσε αρκετά ξύλο στις κερκίδες! Αποτέλεσμα ήταν το τρίτο δεκάλεπτο να ξεκινήσει με αρκετά λεπτά καθυστέρηση με τα πνεύματα να ηρεμούν μετά και την επέμβαση των αστυνομικών δυνάμενων.

πηγή:sentragoal.gr