Premier League: Ισοπαλία για Νότιγχαμ - Μεγάλη νίκη για Άρσεναλ

φουλαμ
 clock 20:59 | 20/08/2022

Συναρπαστικά παιχνίδια μας επιφύλασσε και  3η αγωνιστική της Premier League.

Εξαιρετική η Άρσεναλ και στην αποστολή της στο Μπόρνμουθ (0-3), όπου πανηγύρισε την τρίτη νίκη της σε ισάριθμα ματς στην Premier League

Έσπασαν καρδιές στο «Γκούντισον Παρκ» και στο «Κρέιβεν Κότατζ». Η Νότιγχαμ Φόρεστ άγγιξε το πρώτο της διπλό μετά την επιστροφή της στην Premier League, αλλά δεν άντεξε στην πίεση της Έβερτον.

Στο 81' ο Τζόνσον έβαλε μπροστά στο σκορ τη Νότιγχαμ, αλλά στη συνέχεια η Έβερτον πίεσε ασφυκτικά, έκλεισε την αντίπαλο της στα καρέ της και τελικά ο Γκρέι κατάφερε να σκοράρει και να φέρει το ματς στα ίσια.

Στο «Κρέιβεν Κότατζ» έγινε ένα ακόμα συγκλονιστικό παιχνίδι με τη Φούλαμ να προηγείται 2-0 της Μπρέντφορντ, η οποία αντέδρασε και έφερε το ματς στα ίσια. Τελικά η Φούλαμ πήρε τη νίκη χάρη στο γκολ που πέτυχε το αστέρι της, ο Μίτροβιτς στο 90ο λεπτό του αγώνα.

Η Κρίσταλ Πάλας σε ακόμα ένα ματς είχε σε τρομερή κατάσταση τον Ζαχά κι αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ματς με την Άστον Βίλα τελικά επικράτησε με σκορ 3-1. Ανατροπή εκτός έδρας έκανε και η Σαουθάμπτον που επικράτησε με σκορ 2-1 της Λέστερ.

ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΗΣ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ (20/8)

Τότεναμ-Γουλβς 1-0

64' Κέιν

Έβερτον- Νότιγχαμ 1-1

88' Γκρέι - 81' Τζόνσον

Κρίσταλ Πάλας-Άστον Βίλα 3-1

7', 58' Ζαχά 71' Ματέτα, - 5' Γουότκινς

Λέστερ - Σουθάμπτον 1-2

54' Μάντισον - 68', 84' Άνταμς

Φούλαμ- Μπρέντφορντ 3-2

1' Ριντ, 20' Παλίνια, 90' Μίτροβιτς - 41' Νόργκααρντ, 71' Τόνεϊ

22.00: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ

Αντιγόνη Ντρισμπιώτη: Θρίαμβος στο Μόναχο – Χρυσό μετάλλιο και στα 20 χλμ βάδην!

Bundesliga: «Μυθική» ανατροπή η Βέρντερ στις καθυστερήσεις (3-2 τη Ντόρτμουντ από 0-2 στο 89΄)