Σούπερ Λίγκα: Ατρόμητος-Πανθρακικός 2-0

clock 19:47 | 14/03/2015

Με γκολ των Μαρσελίνιο (21΄) και Ούμπιντες (44΄), ο Ατρόμητος νίκησε 2-0 τον Πανθρακικό στο Περιστέρι, για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ.

Οι γηπεδούχοι μπορεί να μην ήταν εντυπωσιακοί, αλλά πήραν αμέσως «τα ηνία» του αγώνα και ευτύχησαν να φτάσουν στο γκολ με τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου, όταν ο Μαρσελίνιο έπιασε ένα φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» του Αθανασιάδη. Και πριν "φύγει" το ημίχρονο (44') πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, όταν ο Ναπολεόνι "βρήκε" τον Ούμπιντες κι αυτός πλάσαρε εύστοχα.

Στο β' ημίχρονο, και ειδικά με την είσοδο των Ροτζέριο και Ιγκόρ, οι φιλοξενούμενοι έγιναν πολύ πιο δραστήριοι και "άγγιξαν" το γκολ στο 67', με την κεφαλιά του αμαρκάριστου Ίγκορ που εξουδετέρωσε ο Γκορμπούνοφ, ενώ στο 78' ακυρώθηκε ως οφ σάιντ γκολ από κοντά του ίδιου παίκτη. Έτσι, με την "κληρονομιά" του α' ημιχρόνου, ο Ατρόμητος έφτασε στη νίκη με 2-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παππάς (Αθηνών)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νίκος Νιόπλιας): Γκορμπούνοφ, Νάστος, Κοντοές, Λαζαρίδης, Κιβρακίδης, Κατσουράνης, Δημούτσος (65' Μπάλλας), Ούμπιντες, Μαρσελίνιο (77' Κούρος), Ναπολεόνι, Καράσκο (65' Πίτου Γκαρσία).

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Εμάνουελ Ρόκα): Αθανασιάδης, Μελίσσης (54' Ροτζέριο), Τσουμάνης (61' Ιγκόρ), Ποτουρίδης, Μπαϊκαρά, Εμπόου, Τζάνης, Βιγιαφάνε, Μεχία, Κάσες (80' Μπάλντα), Ντιγκινί.