ΣΑ ΠΙΝΤΟ΄΄ Οι παίκτες μου έκαναν κορυφαίο παιχνίδι΄΄

clock 20:56 | 26/03/2014

Ο Ρικάρντο Σα Πίντο ήταν απόλυτα ικανοποιημένος τόσο από την εμφάνιση των παικτών του, όσο και από τη νίκη επί του Ατρομήτου .Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού του ΟΦΗ:«Είναι μεγάλη μέρα για τον ΟΦΗ, πιστεύω παίξαμε κορυφαίο παιχνίδι πολύ οργανωμένο, οι παίκτες ήταν πολύ συγκεντρωμένοι. Όπως ξέρετε παίξαμε εναντίον μιας πάρα πολύ καλής ομάδας. Είναι δεύτεροι στο πρωτάθλημα, ο ένας στόχος μας ήταν να κερδίσουμε μια ομάδα που είναι στην κορυφαία πεντάδα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την νοοτροπία νικητή που έχουμε. Αξιοποιήσαμε τις λίγες ευκαιρίες που είχαμε. Στο β' ημίχρονο παίξαμε πολύ καλύτερα, στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε υπομονή. Κάναμε τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο. Από το διάστημα που παίξαμε το πρώτο ματς με τον Ατρόμητο, έχουμε μεγαλώσει σαν ομάδα. Σε εκείνο το παιχνίδι το αποτέλεσμα δεν ήταν το σωστό.΄΄

Ακόμα, σχολίασε την επιστροφή του Μιχάλη Φραγκουλάκη μετά από περίπου 4 μήνες : «Σήμερα είναι πολύ καλή μέρα γιατί επέστρεψε ο Φραγκουλάκης μετά από μεγάλη περίοδο τραυματισμού. Είχε παίξει καλά στην αρχή της περιόδου».Τέλος έκανε λόγο για κούραση και αλλαγές: «Προερχόμαστε από συνεχόμενα παιχνίδια και οι παίκτες είναι ήδη κουρασμένοι οπότε θα γίνουν αλλαγές».

ΠΑΡΑΣΧΟΣ:΄΄Αν έμπαινε το δοκάρι΄΄

Ο τεχνικός του Ατρομήτου ,Γιώργος Παράσχος είπε ότι αν έμπεινε ΄γκολ το  δοκάρι του Μπρίτο θα μποτούσε η ομάδα του να διεκδικήσει το θετικό αποτέλεσμα ενώ ευχήθηκε καλή επιτυχία στον ΟΦΗ αναφορικά με τη συμμετοχή του στο κύπελλο:

΄΄Σήμερα έγινε ενα πολύ κλειστό παιχνίδι με πολλές δυνατές μονομαχίες. Φαινόταν ότι όποια ομάδα πετύχαινε γκολ, θα κέρδιζε. Στο πρώτο λάθος που κάναμε, δεχτήκαμε το γκολ και δεν μπορέσαμε να αντιδράσαμε όπως θα θέλαμε. Χάσαμε την συνοχή μας από τις πολλές αλλαγές αλλά θα μπορούσαμε να μπούμε στο παιχνίδι αν έμπαινε γκολ το δοκάρι του Μπρίτο. Εύχομαι στον ΟΦΗ καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στο κύπελλο. Είναι εφικτός ο στόχος της πρόκρισης. Το 1-0 είναι ένα δύσκολο σκορ, χρειάζεται να προσέξει το μηδέν στην άμυνα του, είναι μια δύσκολη ομάδα που για να την διασπάσεις αμυντικά θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια.΄΄

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 2837-14236