Premier League: Πρώτη ήττα της Γιουνάιτεντ!

clock 20:44 | 30/08/2015

Πρώτο φετινό σοκ  για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία ηττήθηκε, μολονότι προηγήθηκε, στην Ουαλία από τη Σουόνσι με 2-1, για την 4η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Λουίς Φαν Γκάαλ προηγήθηκε στο 48ο λεπτό με τον Μάτα, αλλά οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στη συνέχεια και μέσα σε πέντε λεπτά έφθασαν στην ανατροπή του σκορ και στη μεγάλη νίκη με τα γκολ των Αγιού (61') και Γκομίς (66').

Στον άλλο αγώνα της ημέρας, μόλις λίγες ημέρες μετά τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό της στα προκριματικά του Europa League από τη Μίντιλαντ, η Σαουθάμπτον ξεπέρασε το «σοκ» και επέστρεψε στις νίκες.

Οι «μαύρες γάτες» που σύντομα αναμένεται να αποδεσμεύσουν (με πώληση ή δανεισμό) τον Χάρη Μαυρία επιβλήθηκαν με 3-0 απέναντι στη Νόριτς, χάρη στα γκολ των Πελέ 45’ και Τάντιτς (64’, 68’).

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι από το 31’ είχαν μείνει με 10 παίκτες λόγω της 2ηης κίτρινης που αντίκρισε ο Γουάιτακερ μέσα σε τρία λεπτά (στο 28’ η πρώτη)!