ΠΑΟΚ-Βίντι 0-2: Του έβαλε τρικλοποδιά

clock 00:03 | 26/10/2018

Ο ΠΑΟΚ μπορούσε να πάρει κεφάλι για την πρόκριση, αλλά η Βίντι τον «πάτησε» μέσα στην Τούμπα (2-0), τον υποχρέωσε στην 3η σερί εντός έδρας ευρωπαϊκή ήττα και έκανε μπάχαλο τον όμιλο.
Στα σκουπίδια πέταξε ο ΠΑΟΚ τη νίκη που πέτυχε στη Λευκορωσία απέναντι στην ΜΠΑΤΕ Μπόρισφορ, καθώς σήμερα ηττήθηκε με κατεβασμένα τα χέρια από την Βίντι. Οι Ασπρόμαυροι εμφανίστηκαν αδιάβαστοι σε ένα ματς που αν το κέρδιζε θα σφράγισε το μισό εισιτήριο για την επόμενη φάση του Europa League. Πλέον με την ήττα του Δικέφαλου ο όμιλος παίρνει φωτιά καθώς τρεις ομάδες (Βίντι, ΠΑΟΚ και ΜΠΑΤΕ) έχουν τους ίδιους βαθμούς. Η Βίντι πέτυχε δύο τέρματα στο 12ο λεπτό με τον Χούστι και στο 42ο λεπτό με τον Στοπίρα στις δύο κατεβασιές που έκανε στα καρέ του ΠΑΟΚ. Με το σφύριγμα της λήξης του αγώνα υπήρξαν κάποια χλιαρά γιουχαΐσματα από τον κόσμο της ομάδας για την εικόνα που παρουσίασαν οι Θεσσαλονικείς στο ματς με την Βίντι.
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Τόσκα, Βαρέλα, Κρέσπο, Κάνιας, Σάκχοφ(50′ Πρίγιοβιτς), Ελ Καντουρί, Λημνιός (46′ Ουάρντα), Πέλκας, Καρέλης (66′ Μπίσεσβαρ).
Βίντι: Κόβατσικ, Φιόλα, Στοπίρα, Γιούχαζ, Πάολο Βινίσιους, Νέγκο, Πατκάι, Χαντζιτς, Μιλάνοφ (78′ Νικόλοφ), Σκέποβιτς (64′ Χότζιτς), Χούζτι (72′ Κόβακς).