Πανελλήνιο πρωτάθλημα: Στα προημιτελικά η Μικτή Κ16 του Ηρακλείου, 2-1 την Αχαϊα

μικτη επση
 clock 15:59 | 11/04/2024

Mε γκολ τον Βασίλη Κωστάκη στο 95', η Μικτή Κ16 της ΕΠΣ Ηρακλείου πήρε μεγάλη πρόκριση για τους "8" του Πανελληνίου πρωταθλήματος, νικώντας 2-1 στην Αχαΐα, στην Πάτρα.

Στα προημιτελικά της διοργάνωσης, η Μικτή ΕΠΣΗ θα αντιμετωπίσει τα Δωδεκάνησα στο Ατσαλένιο. Η ώρα και η ημέρα του αγώνα δεν έχει οριστεί ακόμα και θα γίνει γνωστή τις επόμενες ημέρες

Ο ποδοσφαιριστής του Γιούχτα έδωσε προβάδισμα στο Ηράκλειο στη λήξη του ημιχρόνου (45’), “χτυπώντας” για δεύτερη φορά στο 90+5’ με κεφαλιά για το 1-2. Οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου (47’) με τον Δαραμούσκα.

ΜΙΚΤΗ ΕΠΣΗ

Πλέον η Κρήτη στους “8” έχει διπλή εκπροσώπηση με Χανιά και Ηράκλειο.

ΕΠΣ Αχαΐας: Αναστασόπουλος, Σταματάκης, Πέλο, Κορμπάκης, Χαβάνης, Μπαλάσκας (55′ Μαλιούκης), Δαραμούσκας, Καραβασίλης (46′ Παπαευθυμίου), Γκολφίνος, Μπούρδος, Σπαλιάρας

ΕΠΣ Ηρακλείου: Αλεξανδράκης, Ζουραράκης, Ντελής (90′ Τσέρος), Βγόντζας, Μενεγάτος, Καλογιαννάκης Φ., Καλογιαννάκης Σ., Μαυρογιάννης (80′ Αδαμάκης), Κουντούρης (65′ Χατζηκυριάκος), Κωστάκης, Ψαρολογάκης

Conference League: Για το πρώτο βήμα προς την τετράδα ο Ολυμπιακός, κόντρα στη Φενέρμπαχτσε

Conference League: Με όνειρα τετράδας απόψε στο Βέλγιο ο ΠΑΟΚ