Ματζουράκης: "Αποτυχία η ισοπαλία"

clock 21:35 | 18/02/2015

Αποτυχία χαρακτήρισε ο Γιαννης Ματζουράκης την ισοπαλία(2-2) του Εργοτελη με τον Πανιωνιο.Ο τεχνικός των κιτρινόμαυρων υπογράμμισε πως η ομάδα του θέλει πολύ δουλειά στην αμυντική λειτουργία :

΄΄Όταν έχεις ένα καλό αντίπαλο ,το παιχνίδι γίνεται πιο δύσκολο οταν τυφλώνεσαι μονός σου. Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχε μια προσπάθεια αλλά η ανασταλτική λειτουργία της ομάδας θέλει πολύ δουλειά (με κεφαλαία ).

Παρά την προσπάθεια των παικτών να ισοφαρίσουν το ματς ,το αποτέλεσμα είναι αποτυχία για μάχη της παραμονής.

Εγω χθες είδα τους παίκτες .Τη δικαιολογία τη βρίσκουμε .Θέλει πολύ δουλειά η ομάδα. Δεν γίνεται να κάνεις δώρα  στον αντίπαλο ,θα τα εκμεταλλευτεί.

Υπήρχε ένα κομμάτι στο δεύτερο ημίχρονο με πολύ προσπάθεια από τα παιδιά. Δεν μπορείς να τρέχεις και να σκέφτεσαι καλά με 0-2 στην πλάτη.Η συγκρότηση και η ισορροπία στο παιχνίδι πρέπει να μπούνε στην ομαδα ,να είναι οι σταθερές .Είναι επαγγελματικό το  ποδόσφαιρο .Αν παρουσιάζεις αυτή την έλλειψη ισορροπίας, τι να κανείς; Δεν είναι εύκολο σήμερα να βάζεις 3 και 4 γκολ σε ένα ματς

Για τη συνέχεια :΄΄Να αξιοποιήσουμε τις μέρες μέχρι τη Δευτέρα γιατί μπροστά μας έχουμε ένα πιο δύσκολο αντίπαλο και να είμαστε επαγγελματίες και όχι ρομαντικοί. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου γιατί δεν ήταν εύκολο να γυρίσεις το ματς.’’

Για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας του Εργοτέλη :΄΄ Κάνω τέτοια λάθη ,αναλαμβάνω δύσκολες περιπτώσεις και στο τέλος χτυπάω το κεφάλι μου''

Για το πέρασμα του από τον ΟΦΗ πριν από 6 χρόνια τόνισε :΄΄ Φορτώθηκα οχτώ χρόνων αρρώστια  και προσπάθησα να τα λύσω σε τρεις μήνες ΄΄