Μακριά από τον καλό του εαυτό έμεινε ο Ηρόδοτος

clock 17:21 | 09/12/2018

Μακριά από τον καλό του εαυτό έμεινε ο Ηρόδοτος, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από τον ΑΟ Τρικάλων για την 8η αγωνιστική της Β Εθνικής.
Από το 3ο κιόλας λεπτό ο Αρμάντο Φουτσίνι στερήθηκε τις υπηρεσίες του Προβιδάκη που χτύπησε με τον Νιάρο σε μια εναέρια μονομαχία και αποχώρησε με τον Αυγενικού να παίρνει την θέση του.
Ο ΑΟΤ πήρε το προβάδισμα στο 10ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Συμελίδη που έγραψε το 1-0 με τον Κασμερίδη να διαμαρτύρεται για την απόφαση του διαιτητή και να δέχεται την κίτρινη κάρτα.
Στο 37′ η ομάδα των Τρικάλων διπλασίασε τα τέρματα της με έναν πρώην παίκτη του Εργοτέλη. Ο Νιάρος πάσαρε στον Σταματάκος και αυτός μπήκε στην μεγάλη περιοχή πλασάροντας για το 2-0.
Στο επόμενο διάστημα ο Ηρόδοτος είχε την διάθεση να μειώσει το σκορ όμως δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα.Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε το παραμικρό με το 2-0 να μένει μέχρι το φινάλε. Πλέον στον Ηρόδοτο κοιτάζουν τον επόμενο αγώνα που ακολουθεί για την ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού, που είναι κόντρα στον Βόλο το ερχόμενο Σάββατο (15/12) εντός έδρας.
ΑΟ Τρίκαλα: Ταϊρης, Πάνος, Νιάρος, Γκότοβος, Συριόπουλος, Τσιάρας, Γιουκαρής (86′ Κούλπας), Γκουγκούδης (65′ Ράντι), Τριανταφυλλάκος, Συμελίδης, Σταματάκος (77′ Καπός)
Ηρόδοτος: Κασμερίδης, Προβιδάκης (4′ λτ. Αυγενικού) , Μπάμπης, Φραγκουλάκης, Αργκιλέσι (75′ Κονέ), Μασάδο, Κασαπάκης, Γιαλούσης, Δαμιανάκης (46′ Σμυρλής), Κωνσταντινίδης, Κανδυλάκης