Ήττηθηκε 3-1 στην παράταση ο Ατρόμητος

clock 23:58 | 07/08/2014

Ο  Ατρόμητος ηττήθηκε 3-1 στην παράταση από το Σαράγεβο στον επαναληπτικό αγώνα που έγινε στο Περιστέρι και αποχαιρέτησε το Europa League. Οι Περιστεριώτες δεν μπόρεσαν να υπερασπιστούν το υπερ τους 2-1 του πρώτου παιχνιδιού. Το Σαράγεβο   άνοιξε το σκορ στο 24’ με τον Ντούλιεβιτς ενώ το 2-0 έγινε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν μετά από αδράνεια της άμυνας του Ατρομήτου ο Μπιλμπίγια στο 80’ πλάσαρε στην κενή εστία του Τσενάμο. Ο Ταυλαρίδης έξι λεπτά αργότερα στο 86' με κεφαλιά έστειλε το ματς στην παράταση. Οι Βόσνιοι ήταν και πάλι καλύτεροι στην παράταση, είχαν και δοκάρι και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Μπίλμπιγια έκανε το το 3-1.

Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Νάστος (66’ Ναπολεόνι), Μπρίτο (75’ Μπάλλας), Δημούτσος, Πίτου, Καραμάνος, Φάμπιο (46’ Τάτος)
Στον πάγκο: Μπάρκας, Κούρος, Κιβρακίδης, Γεωργίου

Σαράγεβο (Ντζέναν Ούσκουπλιτς): Μπάντοβιτς, Μπάριτς, Ντούποβατς, Πουτζιγκάτσα, Τατομίροβιτς, Στόιτσεβ, Τσίμιροτ, Ντούλιεβιτς, Ράντοβατς (68’ Κοβάτσεβιτς), Όκιτς, Βελκόσκι
Στον πάγκο: Πλακάλο, Κόστιτς, Πρότιτς, Χάντζιτς, Πούριτς, Μπιλμπίγια