Ισοπαλία 0-0 στα Τρίκαλα ο ΟΦΗ

clock 17:15 | 18/11/2017

Σε ένα γήπεδο-βούρκο στα Τρίκαλα, ο ΟΦΗ κόλλησε στο 0-0 με την τοπική ομάδα, σε ένα παιχνίδι στο οποίο κυριάρχησε η δύναμη και οι δυνατές μονομαχίες.

Ο ΟΦΗ στις λίγες φάσεις που δημιούργησε θα μπορούσε να έχει πετύχει ένα γκολ, όπως στο 12’ με τον Χαντί ο οποίος βρέθηκε απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα και δεν έκανε καλό κοντρόλ, αλλά κυρίως στην φάση του 77’ όπου ο Παπαστεριανός μόνος από το σημείο του πέναλτι απέτυχε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο ΟΦΗ είχε και μια ακόμη καλή στιγμή με τον Ογκμποε στο 51’, ο οποίος με την είσοδο του στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε δύναμη στην επίθεση του ΟΦΗ.
Όπως και στην Καρδίτσα, έτσι και στα Τρίκαλα, όμως ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να βρεί το δρόμο προς τα δίχτυα και έτσι δεν κέρδισε το παιχνίδι.

Πάντως ο βαθμός δεν είναι κακό αποτέλεσμα στην έδρα των Τρικάλων, που είναι μια ομάδα, η οποία παρά την βαθμολογική της θέση, έχει βγάλει ένα δύσκολο πρόγραμμα και έδειξε ότι θα είναι μια από τις ομάδες που θα ξεχωρίσουν.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ είχε σε καλή μέρα τον γκολκήπερ Στρέζο, ο οποίος ήταν «ζεστός» και κράτησε το μηδέν στις προσπάθειες των αντίπαλων επιθετικών.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, σε αντίθεση με το πρώτο 45λεπτο, στο οποίο οι γηπεδούχοι είχαν 2-3 καλές στιγμές.

Η ενδεκάδα των Τρικάλων στο παιχνίδι (Προπονητής Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Κοτσώνης, Βέρτζος, Ανδρεόπουλος, Τσιάρας (77' Μίλιεβιτς), Καπός, Τσίπρας (71' Μπουντόπουλος), Τζόκιτς (62' Γροντής), Ντίνας.

Στον πάγκο οι: Αθανασόπουλος, Χιντζίδης, Μίλιεβιτς, Γροντής, Τεγούσης, Γιαννίτσης, Μπουντόπουλος.

H ενδεκάδα του ΟΦΗ στο παιχνίδι (Προπονητής Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Νάστος, Ορτέγκα, Κουσκουνάς (65' Κουτσιανικούλης), Χαντί, Μάνος (46' Ογκμποε), Παπατόλιος (80' Ρούσσος), Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης.

Στον πάγκο οι: Δερμιτζάκης, Ρούσσος, Λεάλ, Πουρτουλίδης, Ογκμποε, Μάρτος, Κουτσιανικούλης.