Football League: Ο Καραϊσκάκης «σκότωσε» τον Ηρακλή (βαθμολογία)

clock 17:40 | 24/03/2019

Την ευκαιρία να ανέβουν στη δεύτερη θέση έχασαν Απόλλων Πόντου και Παναχαϊκή που έμειναν στο 0-0 και δεν κατάφεραν να προσπεράσουν τον Απόλλωνα Λάρισας που παραμένει δεύτερος στη Β εθνική.
Οι Πατρινοί μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση και έχασαν μεγάλη ευκαιρία μόλις στο 5' για να ανοίξουν το σκορ. Ο Αμαναντίδης έσπρωξε τον Κυνηγόπουλο και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι.
Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ελευθεριάδης που νικήθηκε από τον Πολίτη. Στη συνέχεια ο ρυθμός παρέμεινε ίδιος με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να σκοράρουν.
Στην επανάληψη ήταν η σειρά του Απόλλωνα να κερδίσει πέναλτι όταν ο Τσελεπίδης μέσα στην περιοχή της ομάδας του τράβηξε τον Κυβερλίδη.
Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Πουρτουλίδης που έστειλε ψηλά άουτ τη μπάλα. Στα υπολειπόμενα λεπτά το σκηνικό δεν άλλαξε με το 0-0 να παραμένει.