Εντυπωσιακό ξεκίνημα για την Μικτή Κ14 Ηρακλείου, 8-0 το Λασίθι (βίντεο)

μικτη ηρακλειου
 clock 14:44 | 10/01/2024

Ιδανικά ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών ομάδων, η Μικτή Κ14 Ηρακλείου, αφού επικράτησε στο Ατσαλένιο του Λασιθίου με 8-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Οι νικητές πέτυχαν από τέσσερα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Πατραμάνης άνοιξε το σκορ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Παπαφραγκάκης πέτυχε το δεύτερο γκολ.

Πλαΐτης (19’) και Λέσι (32’) ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0, με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Πλαΐτης και πάλι σκόραρε στο 58’ για το 5-0, ενώ ο Πατραμάνης στο 66’ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα και αυτός σημείωσε το 6-0.

Στο 75’ ο Παπαδάκης πέτυχε το έβδομο τέρμα, ενώ στο 80’ ο Παναγιωτάκης διαμόρφωσε το τελικό 8-0.

Στο άλλο παιχνίδι του 12ο ομίλου όπου μετέχουν οι Ενώσεις της Κρήτης, το Ρέθυμνο επικράτησε 0-2 στην έδρα των Χανίων.

Κύπελλο Ελλάδας : Ντέρμπι «αιωνίων», ΑΕΚ -Αρης αλλά και επαναληπτικοί

EuroLeague: Δύσκολη αποστολή απόψε για τον Ολυμπιακό στη Βαρκελώνη