Προβάδισμα πρόκρισης η Ρεάλ Μαδρίτης

clock 23:44 | 15/02/2017

Ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης για τα προημιτελικά του Champions League πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης, επικρατώντας της Νάπολι 3-1.

Τo σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό ο Ινσίνιε. Ο Χάμσικ έβγαλε κάθετη στον Ιταλό μεσοεπιθετικό, που είδε τον Νάβας εκτός θέσης και τον νίκησε με μακρινό πλασέ κάνοντας το 0-1.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 18ο λεπτό με τον Καρίμ Μπενζεμά, μετά από εξαιρετική σέντρα του Καρβαχάλ.  Στο 49ο λεπτό ο Κρόος σημείωσε το 2-1, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 54’ ο Κασεμίρο.

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Ράμος (71’ Πέπε), Βαράν, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Μόντριτς, Κρόος, Χάμες (76΄ Βάσκεθ), Ρονάλντο, Μπενζεμά (82’ Μοράτα)

Στον πάγκο: Κασίγια, Νάτσο, Κόβατσιτς, Ίσκο

Νάπολι (Μαουρίτσιο Σάρι): Ρέινα, Χισάι, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Γκουλάμ, Ζιελίνσκι (75’ Άλαν), Ντιαβαρά, Χάμσικ (84’ Μίλικ), Καγεχόν, Μέρτενς, Ινσίνιε

Στον πάγκο: Ράφαελ, Τζακερίνι, Ζορζίνιο, Μάτζιο, Μαξίμοβιτς