Γ Εθνική: Προοδευτική-Ρόδος 1-2

clock 19:29 | 03/10/2016

Η Ρόδος επικράτησε με 2-1 της Προοδευτικής στην έδρα της, στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό, με τέρμα του Ανδρέα Χατζηλιόντα.
Στην συνέχεια η Προοδευτική ανέβασε την απόδοσή της, φτάνοντας στο γκολ της ισοφάρισης στο 31ο λεπτό με τον Μπεσού..
Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ρόδος ήταμν καλύτερη και στο 76ο λεπτό ο Χρήστος Αμανατίδης στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έκανε εκπληκτική ενέργεια, απέφυγε τρεις αντιπάλους και πλάσαρε εύστοχα για το 2-1.
ΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Φώτης Θανέλας): Τράκας, Τσαφταρίδης (79’ Λέκκας), Μανιδάκης, Ζίζηλας, Αριανούτσος, Μπελέρης, Πέππας, Πέτας, Μπεσού, Γκαϊδατζής (65’ Χατζησάββας), Ζελέκου (73’ Ραπάι)

ΡΟΔΟΣ (Δημήτρης Γκάιδας): Χειμωνέττος (83’ Ράτζα), Νικήτας, Καντιμοίρης, Κωνσταντίνου, Κουρούπης, Τζιβίλογλου, Χατζηλιόντας, Τάντιτς, Ιμεραλιλάι (72’ λ.τ. Δημητριάδης), Ευγενικός (75’ Αμανατίδης), Ατματσίδης.