Α1 ΕΠΣΗ: Νίκη Ηρόδοτου στα Μάλια

clock 20:03 | 26/04/2017

Με 3-1 επικράτησε επί του ΠΑΝΟΜ στα Μάλια, ο πρωταθλητής Ηρόδοτος, στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 32ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ. Στο 20′ ο ΠΑΝΟΜ πήρε το προβάδισμα με κεφαλιά του Συσκάκη, για να ισοφαρίσει στο 45′ ο Χρήστος Νικολάου.
Στην επανάληψη, το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο… τέμπο, με ευκαιρίες εκατέρωθεν και τελικά ο Ηρόδοτος ήταν αυτός που πήρε το προβάδισμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη που μόλις είχε περάσει στη θέση του Καλαϊτζάκη ως αλλαγή. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο φινάλε ο Προβυδάκης.
ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριάδης, Φανουράκης Σ., Μαυρίδης, Κατσούλης, Κόστα(65′ Ρεμπελάκης), Δαριβιανάκης, Κοκκινάκης, Τζανάκης, Κολάι(70′ Διαμαντάκης), Συσκάκης, Μπελιβανάκης
Ηρόδοτος: Μήτρου, Μπαλάφας, Κανδηλάκης, Παρθενιάδης(75′ Προβυδάκης), Φράγκος, Τζουβάρας, Παπαδάκης Β., Γαρεφαλάκης, Νικολάου Χ., Αχιλλέως(68′ Νικολάου Π.), Καλαϊτζάκης(65′ Φραγκουλάκης)

Τα αποτελέσματα των μπαράζ

Το Μεταξοχώρι νίκησε στην παράταση με 5-2 τον Πόρο στη Μυρτιά και κατέλαβε την 5η θεση στη Β ΕΠΣΗ. Στο άλλο μπαράζ ανάμεσα σε Κανάρια και ΟΦΗ 94 στις Αρχάνες, οι κιτρινόμαυροι επικράτησαν με σκορ 5-3 στα πέναλτι (2-2 κανονική διάρκεια) και κατέκτησαν την 7η θέση της συνολικής κατάταξης της Β΄ κατηγορίας.