Σπουδαία νίκη με ανατροπή ο ΟΦΗ στο ματς με Παναθηναϊκό! (video)

clock 21:40 | 30/11/2016

Ο ΟΦΗ πήρε σπουδαία νίκη με επική ανατροπή  στο ματς με τον Παναθηναϊκό με 2-1 στο «Θ. Βαρδινογιάννης» στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδας!

Ο Μπέργκ στο 4ο λεπτό έχασε σημαντική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όταν βγήκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Δαύκο, αλλά έκανε κακό πλασέ πάνω στον γκολκίπερ των γηπεδούχων και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

Τελικά ο Σουηδός άνοιξε το σκορ στο 31’, κάνοντας το 0-1, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68ο λεπτό,  ο  Κοτσόλης ανέτρεψε τον Βουό, έπειτα από λάθος του Κουλιμπαλί με τον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού να αντικρίζει την κίτρινη κάρτα. Ο Χαντί ευστόχησε από την άσπρη βούλα και ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΗ.

Στο 84' ο ΟΦΗ έκανε την ανατροπή, όταν ο Όγκμποε κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας του Χουλτ, ο Κοτσόλης έκανε κάκη έξοδο και σε κενή εστία σημείωσε το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φίλοι του ΟΦΗ είχαν ετοιμάσει ένα εντυπωσιακό πανό το οποίο κάλυπτε όλο το πέταλο του γηπέδου, ενώ ο αγωνιστικός χώρος ήταν πολύ άσχημος λόγω της βροχόπτωσης στο Ηράκλειο.