Εύκολη νίκη του ΟΦΗ, 4-0 τον Εθνικό

clock 16:50 | 24/01/2016

O ΟΦΗ αξιοποιώντας το δυνατό ξεκίνημα του δευτέρου ημίχρονου νίκησε τον Εθνικό με 4-0. μπαίνοντας με το δεξί στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ κινήθηκε από πλευράς εμφάβισης, σε μέτρια επίπεδα και απείλησε κυρίως με τον Περογαμβράκη , ο οποίος είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι στο 10’.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και το γρήγορο γκολ του Περογαμβρακη στο 48’ τους ΄΄ έλυσε ΄΄ τα πόδια. Στη συνέχεια ακολούθησαν άλλα τρία γκολ από τους Πατηνιώτη στο 52’, Μαρτσάκη στο 59’ και Κιάσο στο 66’.

ΟΦΗ: Κασμερίδης,Μπολάκης, Πατινιώτης, Κώτσιος, Φαζός, Κιάσσος, Περογαμβράκης,Φραγκουλάκης,Σαχινίδης (74' Κουσίδης),Κοιλιάρας (77' Δαμιανάκης), Πιθαρουλης (50' Μαρτσάκης).

Εθνικός: Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος (46' Μπένα), Μαντζώρος, Τερζής, Μαρτίνος, Λεωνιδόπουλος,Σούφλας, Στρατάκης,Αργυρίου (66' Κατίδης), Σουλελές(66' Μάναλης).

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
10' Η πρώτη μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Περογαβράκης σε θέση βολής σουτάρει, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!
13' Η πρώτη φάση για τον Εθνικό. Ο Σουλελές σε θέση βολής σουτάρει, η μπάλα άουτ.
15' Φάση διαρκείας στα καρέ του Εθνικού, ο Περογαμβράκης σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει άουτ.
35' Κίτρινη κάρτα στον Λεωνιδόπουλο.
38' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Φάουλ του Φραγκουλάκη κεφαλιά του Πιθαρούλη μέσα απο την περιοχή, η μπάλα άουτ.
40' Κίτρινη κάρτα στον Κοιλιάρα.
44' Σούτ του Φραγκουλάκη απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
48' Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει με γκολ για τον ΟΦΗ. Εξαιρετική σέντρ του Πατινιώτη, κεφαλιά του Περογαμβράκη, η μπάλα στα δίχτυα (1-0).
52' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Κάθετη ο Κώτσιος για τον Πατινιώτη, που σεντράρει, ο Περογαμβράκης πλασάρει, οι αμυντικοί διώχνουν και ο Πατινιώτης με νο πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (2-0).
54' Κίτρινη κάρτα στον Σούφλα για φάουλ στον Πατινιώτη.
59' Το 3-0 για τον ΟΦΗ. Ο Κοιλιάρας άλλαξε για τον Περογαμβράκη, αυτός έβγαλε στον Μαρτσάκη, ο οοποίος με ιδανικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 3-0.
59' Κίτρινη κάρτα στον Σαχινίδη.

66' Διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του ΟΦΗ. Το 4-0 απο τον Κιάσσο. Εκπληκτικό συρτό σούτ έξω απο την περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα!!!