Με πεντάρα έκλεισε η ΑΕΚ τη χρονιά

clock 20:36 | 21/12/2014

Η AEK έκλεισε με ιδανικό τρόπο την τελευταία της χρονιά μακριά από τη Σούπερ Λίγκ, κερδίζοντας 5-1 τον Ηρακλή Ψαχνών. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3' ο Μπρέσεβιτς με προβολή έπειτα από προσπάθεια του Μάνταλου, και δυο λεπτά αργότερα ο Πλατέλλας σημείωσε το 2-0 . Ένα λεπτό αργότερα οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν με τον Τσιμόντζι, όμως ο Ανέστης είπε «όχι». Η «Ένωση» στο 40' πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Μάρκο Ντούνη. Στο 64'  ο Μπακομήτρος με κεφαλιά μείωσε σε 3-1 για τον Ηρακλή Ψαχνών. Η ΑΕΚ απάντησε στο 77’ με τον Μπρέσεβιτς να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-1, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Λαμπρόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Ανέστης, Γροντής, Λαμπρόπουλος, Σαρρής (61’ Ρόβας), Γεωργέας, Τζανετόπουλος, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μάνταλος, Ντούνης (71’ Αραβίδης), Μπρέσεβιτς (80’ Τσεβάς)

Στον πάγκο: Καραγκιολίδης, Πεταυράκης, Φαγιέ, Ζόριτς

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιώργος Φοιρός): Μελίσσας, Παληγεώργος, Τσιμόντζι (80’ Χατζηστάμου), Παλαιολόγος, Παπαδόπουλος, Μπακομήτρος, Γκεμίσης (46’ Νάκα), Ράντι, Κοτίτσας (81’ Πολίτης), Σικαλιάς, Γουόρντεν

Στον πάγκο: Μανιάτης, Δηλαβέρης, Αγγελόπουλος