Ισοπαλία ο Άρης 2-2 με Πανσερραικό

clock 17:51 | 14/12/2014

Πανσερραϊκός και Άρης ήθελαν μόνο νίκη στο μεταξύ τους παιχνίδι αλλά ήρθαν ισόπαλοι 2-2  και πλέον η Καβάλα είναι στην κορυφή με 22 βαθμούς καθώς κέρδισε 3-1 τον Άρη Ακροποτάμου. Τα γκολ για τον Άρη πέτυχαν ο Ατματσίδης στο 16’ και ο Πόι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 85’, σε χέρι του Τριανταφύλλου, ο οποίος αποβλήθηκε από το ματς. Από τον Πανσερραικό σκόραραν ο Μουτεσίδης στο 25’ και στην εκπνοή του 45λεπτου, ο Σιάκκας. Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε και ο Σουνάς και έμεινε και ο Άρης με δέκα παίκτες.

Πανσερραϊκός (Κ. Βασιλακάκης): Παλιούρας, Δ.Τριανταφύλλου, Περπερίδης, Βοσκόπουλος, Σιάκκας, Τσιμίκας, Κ.Τριανταφύλλου, Παπαστεργίου(63΄ Ρούτσης), Μουτεσίδης(80΄ Καψάλης), Τάντιτς(76΄ Μπονέρης), Γαϊδαρτζής

Άρης (Π. Κάμπος): Kαρατζιοβαλής, Γκίνο (89’ Ρένια), Λιόλιος, Γιαννίτσης, Φερνάντες, Γκόλιας(63΄ Παπαδόπουλος), Προβατίδης, Ατματσίδης (68΄Χιντασέλι), Σουνάς, Πόϊ, Καπνίδης