Αθλητικά

ΟΦΗ: Με πολλές απουσίες η αποστολή για Παναθηναϊκό

ΟΦΗ

Με πολλές απουσίες θα παραταχθεί ο ΟΦΗ στο παιχνίδι με της Κυριακής (19/7, 20:00) με τον Παναθηναϊκό για την 10η και τελευταία αγωνιστική των Playoffs της Super League 1. Οι Κρητικοί ολοκλήρωσαν το πρωί την προετοιμασία τους ενόψει της τελευταίας αναμέτρησης της σεζόν, με τον Φελίπε Σόουζα να συνεχίζει σήμερα το ατομικό πρόγραμμά του και τον Τσιλιανίδη να κάνει θεραπεία και πρόγραμμα αποκατάστασης.

Αμφότεροι αποκλείστηκαν από την αποστολή, όπως και ο τραυματίας Σωτηρίου, ενώ ο τεχνικός του ΟΦΗ, Γιώργος Σίμος, άφησε επίσης εκτός τον τιμωρημένο Μαρινάκη και τους Σακόρ, Μεγιάδο, Σεμέδο, Δερμιτζάκη, Μπολάκη, Μάνο και Νάστο.

Οι 18 «εκλεκτοί» του Σίμου είναι οι Γουόλι, Σηφάκης, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Βαφέας, Περδίκης, Μπράουν, Δεληγιαννίδης, Κοροβέσης, Στάικος, Μίγγος, Νέιρα, Σουρνάκης, Βίκτορ, Βαζ, Ναμπί, Νοικοκυράκης και Φιγκεϊρέδο.

Αθλητικά

Super League: Συνέχεια σήμερα στην 3η αγωνιστική

superleague.jpg

Η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League συνεχίζεται με 3 αναμετρήσεις την Κυριακή (27/9). Ο Άρης, με τον Άκη Μάντζιο πλέον στον πάγκο του, φιλοξενεί στη Θεσσαλονίκη τον –πρωτοεμφανιζόμενο στην εφετινή σεζόν– ΠΑΣ Γιάννινα, ΟΦΗ και Ατρόμητος κοντράρονται στο Ηράκλειο, ενώ η ΑΕΚ περιμένει τη Λαμία στο ΟΑΚΑ, με το βλέμμα στραμμένο και στην αναμέτρηση με τη Βόλφσμπουργκ.

Το βράδυ της Δευτέρας (8/9), η Λάρισα επιστρέφει στο Αλκαζάρ και θέλει να συνδυάσει το γεγονός με θετικό αποτέλεσμα απέναντι στον Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά η 3η αγωνιστική:
Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020
Βόλος-ΠΑΟΚ 0-0
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 2-0

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020
16:00 Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα Novasports 1 HD
18:00 ΟΦΗ-Ατρόμητος Novasports 2 HD
20:30 ΑΕΚ-Λαμία Novasports 1 HD

Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2020
19:30 ΑΕΛ-Παναθηναϊκός Novasports 1 HD
*Το Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης θα οριστεί σε νέα ημερομηνία.

Βαθμολογία
1. Άρης 6
2. Ολυμπιακός 6*
3. ΠΑΟΚ 5
3. ΟΦΗ 4
4. Βόλος 4
6. ΑΕΚ 3*
7. Αστέρας Τρίπολης 3
8. Παναιτωλικός 1
9. Ατρόμητος 1
10. Παναθηναϊκός 0*
11. ΑΕΛ 0*
12. Λαμία 0
13. ΠΑΣ Γιάννινα 0**
14. Απόλλων Σμύρνης 0**

Το πρόγραμμα της επόμενης 4ης αγωνιστικής:
ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός
Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ
Ατρόμητος – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Άρης
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΟΚ – ΟΦΗ
Λαμία – Βόλος