Αθλητικά

Ο Μουρίνιο ''μάλωσε'' τα ball boys της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

murinio_lykaku.jpg

Σύμφωνα με δημοσίευμα της βρετανικής εφημερίδας SUN, ο Ζοζέ Μουρίνιο είναι έξαλλος με τα ball boys της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τα κατηγορεί πως δεν επιστρέφουν άμεσα την μπάλα στο γήπεδο με αποτέλεσμα, όπως υποστηρίζει, οι παίκτες του να μην μπορούν να βγουν γρήγορα στην αντεπίθεση.
Αξίζει να σημειωθεί πως ίδια παράπονα είχε και την περασμένη σεζόν ο Μουρίνιο και μάλιστα είχε ζητήσει να αντικατασταθούν τα ball boys από παιδιά των ακαδημιών της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Αθλητικά

Κύπελλο Ελλάδας: Ο Τζήλος διαιτητής στο Αχέρων Καναλακίου-ΟΦΗ

tzhlos.jpg

 Ο κ.Τζήλος του συνδέσμου Λάρισας ορίστηκε να διευθύνειτο παιχνίδι του κυπέλλου Ελλάδας, Αχέρων Καναλλακίου-ΟΦΗ την προσεχή Πέμπτη (28/10),ενώ στην εκτός έδρας αναμέτρηση του ΑΟΑΝ με την Λευκίμμη, διαιτητής θα είναι ο Κατοίκος (φωτ.) από την ΕΠΣ Αθηνών.

Ο Χανιώτης, Πέτρος Τσαγκαράκης, ορίστηκε στο παιχνίδι ανάμεσα σε Ηλιούπολη-Λαμία.

Αναλυτικότερα οι ορισμοί των διαιτητών είναι οι εξής:

Τρίτη 26 Οκτωβρίου

15:00 Αναγέννηση Καρδίτσας-Καλλιθέα
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας) – Παραφέστας (Λάρισας)
4ος διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας)
Παρατηρητής: Μαγιάννης (Αρτας)

15:00 Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου) – Ψαρρής (Ζακύνθου)
4ος διαιτητής: Νικολάου (Αθηνών)
Παρατηρητής: Τεροβίτσας (Αιτ/νίας)

17:15 Λάρισα-ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας) – Σπυρόπουλος (Ανατ. Αττικής)
4ος διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)
Παρατηρητής: Βλάχος (Γρεβενών)

Τετάρτη 27 Οκτωβρίου

14:00 ΑΕ Λευκίμμης-ΑΟΑΝ
Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)
Βοηθοί: Διαμαντής (Ηπείρου) – Φραγκούλης (Πρέβεζας/Λευκάδας)
4ος διαιτητής: Μπαΐλης (Πρέβεζας/Λευκάδας)
Παρατηρητής: Κοφίτσας (Καρδίτσας)

15:00 Ξάνθη-Ιωνικός
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Τζιουβάρας (Κοζάνης) – Τσακίρης (Δράμας)
4ος διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Παρατηρητής: Μπίκας (Χαλκιδικής)

15:00 Ηλιούπολη-Λαμία
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας) – Ζήρδας (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά)
Παρατηρητής: Μοιραδωράκης (Πειραιά)

17:15 Πανσερραϊκός-Βόλος
Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)
Βοηθοί: Αϊναλής (Μακεδονίας) – Χατζηνάκος (Δράμας)
4ος διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)
Παρατηρητής: Δάλλας (Ηπείρου)

19:00 Ατρόμητος-Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής) – Τριανταφύλλου(Αρκαδίας)
4ος διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)
Παρατηρητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)

21:30 Παναχαϊκή-Παναιτωλικός
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας) – Τριανταφύλλου (Κορινθίας)
4ος διαιτητής: Ρηγόπουλος (Ηλείας)
Παρατηρητής: Φλώτσιος (Βοιωτίας)

Πέμπτη 28 Οκτωβρίου

15:00 Αχέρων Καναλακίου-ΟΦΗ
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου) – Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)
4ος διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Παρατηρητής: Αγαδάκος (Πειραιά)

17:15 Τρίκαλα-Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας) – Τσολακίδης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Μπούμπας (Ηπείρου)
Παρατηρητής: Κούλιας (Κέρκυρας)

Τετάρτη 3 Νοεμβρίου

15:00 Κηφισιά-Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά) – Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
4ος διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Παρατηρητής: Νικολακόπουλος (ΚΕΔ/ΕΠΟ)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΟΦΗ - Λαμία 0-0: Κακός κόντρα στην ακίνδυνη Λαμία(vid)

Τεντόγλου: Καλύτερος Έλληνας αθλητής στο «Τόκιο 2020»

ESPA BANNER