Αθλητικά

Κύπελλο Ελλάδας: Το πρόγραμμα της Τετάρτης - Δεσπόζει το ΠΑΟΚ-Άρης

paok_aris.jpg

Το μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη ξεχωρίζει στις σημερινές (26/9) αναμετρήσεις για τους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας.
Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα και οι μεταδόσεις:
16:30 Αήττητος Σπάτων - Εργοτέλης (Cosmote Sport 3)
16:30 Ξάνθη - ΟΦΗ (Cosmote Sport 2)
19:00 ΠΑΟΚ - Άρης (Cosmote Sport 1)
19:00 Νίκη Βόλου - Κέρκυρα (Cosmote Sport 2)
Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου
16:30 Θύελλα Καμαριού - Ηρακλής (1ος όμιλος)
16:30 Άρης Αβάτου - Παναχαϊκή (5ος όμιλος)
16:30 Ηρόδοτος - Απόλλων Πόντου (8ος όμιλος)
21:30 Ολυμπιακός - Λεβαδειακός (5ος όμιλος)
Τρίτη 2 Οκτωβρίου
17:30 Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός (3ος όμιλος)
Τετάρτη 3 Οκτωβρίου
17:30 Πανιώνιος - ΑΕΛ (8ος όμιλος)
Θα οριστεί σε νέα ημερομηνία
ΑΕΚ - Λαμία (2ος όμιλος)

Tα χθεσινά αποτελέσματα (25/9)

Βόλος ΝΠΣ - Απόλλων Λάρισας 5-1
ΟΦ Ιεράπτρας - ΑΟΧ/Κισσαμικός 0-2
Απόλλων Παραλιμνίου - Τρίκαλα 1-1
Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης 2-1
Ατρόμητος -ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

Αθλητικά

Super League 2: Ολοκληρώνεται σήμερα η κανονική σεζόν

SUPER LEAGUE 2

Τον Απόλλωνα Λάρισας αντιμετωπίζει ο Εργοτελης  σήμερα (21/4) στις 3.30μμ εκτός έδρας για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής σεζόν της Super League 2. Ο πρωτοπόρος Ιωνικός θα υποδεχτεί τα Χανιά ενώ ο ΟΦΙεραπετρας θα αντιμετωπίσει στα Τρίκαλα την τοπική ομάδα.

Στην Ξάνθη και την Άρτα επικεντρώνεται το ενδιαφέρον της τελευταίας αγωνιστικής της Super League 2, όπου θα κριθεί η έκτη ομάδα, που θα μετέχει στα Playoffs, μαζί με Ιωνικό, Ξάνθη, Λεβαδειακό, ΠΑΕ Χανιά και Εργοτέλη. Μια θέση που διεκδικούν Διαγόρας Ρόδου και Παναχαϊκή.

Τα σενάρια για την 6η θέση είναι τα εξής:

Με νίκη του Διαγόρα, ο Διαγόρας

Με ήττα της Παναχαϊκής, ο Διαγόρας

Με ισοπαλία της Παναχαϊκής, ο Διαγόρας (στην ισοβαθμία)

Με ήττα Διαγόρα και νίκη Παναχαϊκής, η Παναχαϊκή

Με ισοπαλία Διαγόρα και νίκη Παναχαϊκής, η Παναχαϊκή

Η 22η αγωνιστική
Τετάρτη 21 Απριλίου
15:30 Καραϊσκάκης-Διαγόρας (ΕΡΤ Sports 6)
15:30 Δόξα Δράμας-Λεβαδειακός (ΕΡΤ Sports 2)
15:30 Τρίκαλα-ΟΦΙ (ΕΡΤ Sports 4)
15:30 Ιωνικός-Χανιά (ΕΡΤ Sports 3)
15:30 Ξάνθη-Παναχαϊκή (ΕΡΤ Sports)
15:30 Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης (ΕΡΤ Sports 5)

Η βαθμολογία
1.Ιωνικός 46
2.Ξάνθη 38
-.Λεβαδειακός 38
4.Χανιά 34
5.Εργοτέλης 33
6.Διαγόρας 30
—————————————
7.Παναχαϊκή 29
8.Απόλλων Λάρισας 24
9.Τρίκαλα 23
10.Δόξα Δράμας 20
11.ΟΦΙ 12
12.Καραϊσκάκης 12

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

European Super League: Οι αντιδράσεις κλονίζουν τη νέα διοργάνωση-όλο το χρονικό

ΟΦΗ: Με Σαρδινέρο και Γιαννούλη κόντρα στην ΑΕΛ