Δεν τα κατάφερε ο Παναθηναϊκός το βράδυ της Παρασκευής (13/11) και ηττήθηκε στο ΟΑΚΑ από την Αναντολού Εφές (80-77) για την 8η αγωνιστική της EuroLeague, πριν από την διαβολοβδομάδα που ακολουθεί, τη δεύτερη της σεζόν 2020/21.
Το πρόγραμμα της Παρασκευής άνοιξε με την δύσκολη επικράτηση της Ρεάλ Μαδρίτης στο Βελιγράδι επί του Ερυθρού Αστέρα (73-67), καθώς ο αγώνας Χίμκι - Αρμάνι Μιλάνο αναβλήθηκε, συνεχίστηκε με την νίκη της Μπάγερν Μονάχου επί της Βαλένθια (90-79) .
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπασκόνια .......................89-86
Ολυμπιακός - Άλμπα Βερολίνου ..................75-71
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζάλγκιρις Κάουνας ....85-57
Μπαρτσελόνα - Φενέρμπαχτσε .................97-55
Χίμκι - Αρμάνι Μιλάνο ...........................αναβλήθηκε
Ερυθρός Αστέρας - Ρεάλ Μαδρίτης....... 67-73
Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές ..........77-80
Μπάγερν Μονάχου - Βαλένθια ................90-79
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Μπαρτσελόνα..............7-1
2.Μπάγερν......................6-2
3.Ολυμπιακός.................5-3
4.ΤΣΣΚΑ Μόσχας............5-3
5.Ζάλγκιρις Κάουνας....5-3
6.Βαλένθια.....................4-3
7.Αναντολού Εφές........4-3
8.Ρεάλ Μαδρίτης..........4-4
9.Φενέρμπαχτσε...........4-4
10.Αρμάνι Μιλάνο.........3-2
11.Μακάμπι Τελ Αβίβ.....3-5
12.Ερυθρός Αστέρας......3-5
13.Ζενίτ Αγίας Πετ.........2-1
14.Μπασκόνια...............2-4
15.Παναθηναϊκός.........2-4
16.Βιλερμπάν...............1-4
17.Άλμπα Βερολίνου..1-5
18.Χίμκι........................1-6
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 9ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Ζενίτ - Χίμκι 17/11 στις 19:00
Αναντολού Εφές - Μπάγερν Μονάχου 17/11 στις 19:30
Ζάλγκιρις Κάουνας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 17/11 στις 20:00
Μπασκόνια - Φενέρμπαχτσε 17/11 στις 21:30
Βαλένθια - Παναθηναϊκός 17/11 στις 22:00
Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι Τελ Αβίβ 18/11 στις 19:30
Άλμπα Βερολίνου - Βιλερμπάν 18/11 στις 21:00
Αρμάνι Μιλάνο - Ερυθρός Αστέρας 18/11 στις 21:45
Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 18/11 στις 22:00
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Χίμκι - Αναντολού Εφές 19/11 στις 19:00
Μπασκόνια - Παναθηναϊκός 19/11 στις 21:30
Μπάγερν Μονάχου - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 19/11 στις 21:30
Άλμπα Βερολίνου - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 20/11 στις 21:00
Βιλερμπάν - Ολυμπιακός 20/11 στις 21:45
Αρμάνι Μιλάνο - Ζάλγκιρις Κάουνας 20/11 στις 21:45
Μπαρτσελόνα - Ερυθρός Αστέρας 20/11 στις 22:00
Ρεάλ Μαδρίτης - Φενέρμπαχτσε 20/11 στις 22:00
Βαλένθια - Μακάμπι Τελ Αβίβ 20/11 στις 22:00