Αθλητικά

Ποδόσφαιρο

Aντιπρόεδρος στη Ρουφ Χορζόφ ο Βαζέχα

vazexa.jpg

Τον ρόλο του αντιπροέδρου στη Ρουχ Χορζόφ θα αναλάβει ο Κριστόφ Βαζέχα.

Όπως αναφέρουν πολωνικά δημοσιεύματα, ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού ο οποίος ξεκίνησε την καριέρα του στην ομάδα του Χορζόφ βρίσκεται ήδη εκει για να συνομιλήσει με τους υπεύθυνους της ομάδας και να τρέξει τις διαδικασίες. 

 

Αθλητικά

Euro 2020: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων

euro2020-768x432-1.jpg

Η Γερμανία νίκησε με 4-2 την Πορτογαλία με τις δυο ομάδες να ισοβαθμούν στη 2η θέση του 6ου ομίλου του Euro 2020 , ένα βαθμό πίσω από τη Γαλλία που έφερε 1-1 στη Βουδαπέστη με την Ουγγαρία.

Στο άλλο ματς του Σαββάτου:  Ισπανία Πολωνία 1-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

1ος όμιλος:

Τουρκία-Ιταλία 0-3
Ουαλία-Ελβετία 1-1

2η αγωνιστική:

Τουρκία-Ουαλία 0-2
Ιταλία-Ελβετία 3-0

Η βαθμολογία:

Ιταλία  6
Ουαλία 4
Ελβετία 1
Τουρκία 0

2ος όμιλος

Δανία-Φινλανδία 0-1
Βέλγιο-Ρωσία 3-0

2η αγωνιστική:

Φινλανδία-Ρωσία 0-1
Δανία-Βέλγιο 1-2

Η βαθμολογία:

Βέλγιο  6
Ρωσία 3
Φινλανδία 3
Δανία 0

3ος όμιλος

Αυστρία-Βόρεια Μακεδονία 3-1
Ολλανδία-Ουκρανία 3-2

2η αγωνιστική

Ουκρανία-Β. Μακεδονία 2-1
Ολλανδία-Αυστρία 2-0

Η βαθμολογία:

Ολλανδία  6
Αυστρία 3
Ουκρανία 3
Βόρεια Μακεδονία 0

4ος όμιλος

Αγγλία-Κροατία 1-0
Σκωτία-Τσεχία 0-2

2η αγωνιστική

Κροατία-Τσεχία 1-1
Αγγλία-Σκωτία 0-0

Η βαθμολογία:

Τσεχία 4
Αγγλία  4
Κροατία 1
Σκωτία 1

5ος όμιλος

Πολωνία-Σλοβακία 1-2
Ισπανία-Σουηδία 0-0

2η αγωνιστική

Σουηδία-Σλοβακία 1-0
Ισπανία-Πολωνία 1-1

Η βαθμολογία

Σουηδία 4
Σλοβακία 3
Ισπανία 2
Πολωνία 1

6ος όμιλος

Ουγγαρία-Πορτογαλία 0-3
Γαλλία-Γερμανία 1-0

2η αγωνιστική

Ουγγαρία-Γαλλία 1-1
Πορτογαλία-Γερμανία 2-4

Η βαθμολογία:

Γαλλία 4
Γερμανία 3

Πορτογαλία 3
Ουγγαρία 1

Το υπόλοιπο πρόγραμμα

 

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία - Τουρκία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)

19:00 Ιταλία - Ουαλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία - Αυστρία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)

19:00 Βόρεια Μακεδονία - Ολλανδία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

22:00 Ρωσία - Δανία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)

22:00 Φινλανδία - Βέλγιο | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία - Σκωτία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)

22:00 Τσεχία - Αγγλία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σουηδία - Πολωνία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (6ος όμιλος)

19:00 Σλοβακία - Ισπανία | Καρτούχα, Σεβίλλη (6ος όμιλος)

22:00 Πορτογαλία - Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)

22:00 Γερμανία - Ουγγαρία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

 

 

Φάση των «16»
----------------------

Σάββατο 26 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου - Δεύτερος 2ου ομίλου | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)

22:00 Πρώτος 1ου ομίλου - Δεύτερος 3ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Κυριακή 27 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 3ου ομίλου - Τρίτος 4ου/5ου/6ου ομίλου | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)

22:00 Πρώτος 2ου ομίλου - Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου ομίλου | Καρτούχα, Σεβίλλη (4)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου - Δεύτερος 5ου ομίλου | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)

22:00 Πρώτος 6ου ομίλου - Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)

Τρίτη 29 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 4ου ομίλου - Δεύτερος 6ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)

22:00 Πρώτος 5ου ομίλου - Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου ομίλου | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)

 

Προημιτελικοί
--------------------

Παρασκευή 2 Ιουλίου

19:00 Νικητής 6 - Νικητής 5 | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)

22:00 Νικητής 4 - Νικητής 2 | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)

Σάββατο 3 Ιουλίου

19:00 Νικητής 3 - Νικητής 1 | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (3)

22:00 Νικητής 8 - Νικητής 7 | Ολίμπικο, Ρώμη (4)

 

Ημιτελικοί
---------------

Τρίτη 6 Ιουλίου

22:00 Νικητής 2 - Νικητής 1 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

22:00 Νικητής 3 - Νικητής 4 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

 

Τελικός
-------------

Κυριακή 11 Ιουλίου

22:00 Νικητής 1 - Νικητής 2 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΟΦΗ: Ο Ντε Γκούζμαν... εκουζουλάθηκε και μένει Κρήτη (video)

Εθνική βόλει γυναικών: Mοίρασε αυτόγραφα στην Παιδαγωγική Ακαδημία Ηρακλείου