Αθλητικά

Ποδόσφαιρο

Football League

Το πρόγραμμα 3ης, 4ης και 5ης αγωνιστικής της Football League

mpala_podosfairo.jpg

Η διοργανώτρια αρχή γνωστοποίησε το πρόγραμμα των τριών επόμενων αγωνιστικών (3η, 4η, 5η) της Football League.

Αναλυτικά:

Η 3η αγωνιστική 

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου 
Απόλλων Σμύρνης - Παναιγιάλειος (15:00, Γήπεδο Πανιωνίου) 
ΟΦΗ – Πανελευσινιακός (18:00, Κρήτη TV, Γήπεδο «Θ. Βαρδινογιάννης») 

Σάββατο 26 Νοεμβρίου 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας) 
Αγροτικός Αστέρας – Καλλιθέα (15:00, Γήπεδο «Δ. Κοντικάκης») 
Αιγινιακός – Πανθρακικός (15:00, Δημ. Γήπεδο «Γ. Παραλυκίδης») 
Αχαρναϊκός - ΑΟ Τρίκαλα (15:00, Δημ. Αχαρνών) 
Καλλονή – Λαμία (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης) 
Κισσαμικός – Άρης (15:00, Περιβόλια) 

Κυριακή 27 Νοεμβρίου 
Πανσερραϊκός - ΑΟ Χανιά (15:00, Δημ. Σερρών) 

Η 4η αγωνιστική 

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 

Αν. Καρδίτσας – Απόλλων (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας) 
Παναιγιάλειος - Αγροτικός Αστέρας (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου) 
Σπάρτη – Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης) 
Πανθρακικός – Κισσαμικός (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής) 
ΑΟ Χανιά – Αχαρναϊκός (15:00) 
Λαμία – Πανελευσινιακός (15:00, ΔΑΚ Λαμίας) 

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 
Καλλιθέα – Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο «Γρ. Λαμπράκης») 
Άρης – Καλλονή (15:00, «Κλεάνθης Βικελίδης») 
ΑΟ Τρίκαλα – ΟΦΗ (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων) 

Η 5η αγωνιστική 

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 

Απόλλων - Αγροτικός Αστέρας (15:00) 
Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης») 
Πανσερραϊκός - Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Σερρών) 
Κισσαμικός - Σπάρτη (15:00) 
Αχαρναϊκός - Καλλιθέα (15:00, Δημ. Αχαρνών) 
Καλλονή - Πανθρακικός (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης) 
ΟΦΗ - ΑΟ Χανιά (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης») 
Πανελευσινιακός - Άρης (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας) 
Λαμία - Τρίκαλα (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)

Αθλητικά

Αστέρας-ΠΑΟΚ 2-1: Ελπίζει για Ευρώπη (video)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΟΚ

 Σε τροχιά Ευρώπης ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος επικράτησε 2-1 του ΠΑΟΚ. Οι Αρκάδες βάζουν… φωτιά στα ευρωπαϊκά εισιτήρια, καθώς βρίσκεται στο -3 από την τέταρτη θέση της Super League, ενώ αύριο περιμένουν και το αποτέλεσμα του Παναθηναϊκός-ΑΕΚ.

Στα του αγώνα, ο Αστέρας άντεξε στην πίεση του ΠΑΟΚ, που είχε ακυρωθέν γκολ με τον Κρμέντσικ και δοκάρι με τον Ουάρντα. Στο 37’ όμως ο Σίτο πέτυχε το 1-0 και στο 54’ ο Λουίς Φερνάντεθ έγραψε το 2-0.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» κατάφερε να βγάλει αντίδραση στο 84’, με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς να μειώνει σε 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Αναλυτικά η 24η αγωνιστική

Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2021

Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 2-1

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 2-1

 

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2021

15:00 Άρης - Ατρόμητος Novasports 1 HD

17:15 ΑΕΛ - Παναιτωλικός Novasports 2 HD

17:15 Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα Novasports 3 HD

19:30 Παναθηναϊκός-AEK Novasports 1 HD

 

Δευτέρα 1 Μαρτίου 2021

19:30 Βόλος - Ολυμπιακός Novasports 1 HD

 

Βαθμολογία 

1. Ολυμπιακός 58

2. ΠΑΟΚ 46

3. Άρης 44

4. ΑΕΚ 44

5. Παναθηναϊκός 41

6. Αστέρας Τρίπολης 41

7. Βόλος 30

8. Ατρόμητος 26

9. Απόλλων Σμύρνης 25

10. ΠΑΣ Γιάννινα 24

11. ΟΦΗ 19

12. Λαμία 18*

13. Παναιτωλικός 17

14. ΑΕΛ 10*

 

Η επόμενη 25η αγωνιστική

Σάββατο 6 Μαρτίου 2021

15:00 ΟΦΗ - ΑΕΛ 

17:15 Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός 

 

Κυριακή 7 Μαρτίου 2021

15:00 Ολυμπιακός - Λαμία 

17:15 Παναιτωλικός - Βόλος 

19:30 ΠΑΟΚ - Άρης

 

Δευτέρα 8 Μαρτίου 2021

19:30 ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Απόλλων-ΟΦΗ 2-1: Οδυνηρή ήττα στο φινάλε (video)

Super League 2: Ήττα για Χανιά, ισοπαλία για ΟΦΙ (VIDEO)