Εκλογές

Κρήτη

Ηράκλειο

Αναλυτικά τα ονόματα των 122 υποψηφίων - Ποιοί "κόπηκαν" από το Πρωτοδικείο Ηρακλείου

Συνολικά 122 υποψήφιοι στο Νομό Ηρακλείου, ρίχνονται και επισήμως στον προεκλογικό αγώνα, μετά την ανακήρυξη των ψηφοδελτίων από το Πρωτοδικείο Ηρακλείου. Οι δικαστές απέρριψαν δύο υποψήφιες, την Αναγνωστοπούλου - Αμιό Κυριακή από το ΠΑΣΟΚ και τη Σοφία Παπαδάκη από το Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών καθώς και οι δύο, την 25η Ιανουαρίου, οπότε και θα διενεργηθούν οι εκλογές, δεν θα έχουν συμπληρώσει το 25ο έτος της ηλικίας τους, όπως ορίζει ο νόμος.

Υπενθυμίζουμε ότι η κατάθεση υποψηφιοτήτων έληξε τα μεσάνυχτα της Παρασκευής. 

Αναλυτικά, η λίστα με τα ονόματα των 122 ατόμων που θα διεκδικήσουν την ψήφο των Ηρακλειωτών (με αλφαβητική σειρά):

1) ΑΓΓΕΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του Άγγελου (Τελεία - Απόστολος Γκλέτσος)

2) ΑΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ελευθερίου (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

3) ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ ΡΕΑ (ΡΕΝΑ) του Γεωργίου (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

4) ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ - ΝΙΚΟΛΟΥΔΗ ΕΙΡΗΝΗ του Μιχαήλ (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

5) ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΚΡΥΣΤΑΛΕΝΙΑ (ΛΙΝΑ) του Ιωάννη (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

6) ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του Χρήστου (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

7) ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Κωνσταντίνου (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ)

8) ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Ελευθερίου (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

9) ΑΣΚΟΡΔΑΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

10) ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

11) ΒΑΛΑΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

12) ΒΑΛΜΑ ΦΩΤΩ του Ευαγγέλου (ΛΑ.Ο.Σ Με τους Έλληνες για την Ελλάδα ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ)

13) ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Δημητρίου (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

14) ΒΑΣΑΡΜΙΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

15) ΒΓΟΝΤΖΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Νικολάου (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ)

16) ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

17) ΒΡΥΣΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου (ΚΙ.ΔΗ.ΣΟ)

18) ΓΙΑΜΑΛΑΚΗ ΝΙΚΗ του Χριστόφορου (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

19) ΓΚΟΛΕΜΗ ΙΩΑΝΝΑ του Γεωργίου (ΚΚΕ (μ-λ) Μ-Λ ΚΚΕ Εκλογική Συνεργασία)

20) ΓΚΟΥΒΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Κωνσταντίνου (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

21) ΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του Αντωνίου (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

22) ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

23) ΔΑΜΑΒΟΛΙΤΗΣ ΚΩΣΤΗΣ (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ) του Εμμανουήλ (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

24) ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Σταύρου (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

25) ΔΑΝΕΛΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αθανασίου (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

26) ΔΕΙΚΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

27) ΔΙΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Νικολάου (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

28) ΔΡΑΖΙΟΣ ΚΩΣΤΑΣ του Γιάννη (ΛΑ.Ο.Σ Με τους Έλληνες για την Ελλάδα ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ)

29) ΔΡΑΚΩΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Γεωργίου (ΚΚΕ (μ-λ) Μ-Λ ΚΚΕ Εκλογική Συνεργασία)

30) ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

31) ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Μιχαήλ (ΚΙ.ΔΗ.ΣΟ)

32) ΗΓΟΥΜΕΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

33) ΙΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ελευθερίου (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

34) ΚΑΓΙΑΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Βασιλείου (ΛΑ.Ο.Σ Με τους Έλληνες για την Ελλάδα ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ)

35) ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

36) ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ)

37) ΚΑΡΑΝΤΕΜΟΙΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου (ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

38) ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου (ΛΑ.Ο.Σ Με τους Έλληνες για την Ελλάδα ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ)

39) ΚΑΡΕΦΥΛΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ιωάννη (ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ)

40) ΚΑΡΚΑΒΑΤΣΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Στυλιανού (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

41) ΚΑΣΣΟΜΕΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Μιχαήλ (ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ)

42) ΚΕΓΚΕΡΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αλέξανδρου (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ)

43) ΚΙΡΚΙΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου (ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ)

44) ΚΛΑΔΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Εμμανουήλ (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

45) ΚΟΖΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του Φραγκίσκου (ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΕΚ - ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ)

46) ΚΟΚΟΣΑΛΗ - ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ζαχαρία (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

47) ΚΟΤΣΙΦΑΚΗ ΑΡΙΣΤΕΑ του Μάρκου (ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

48) ΚΟΥΡΟΥΝΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μιχαήλ (ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

49) ΚΡΙΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γεωργίου (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

50) ΚΡΙΘΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ)

51) ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

52) ΚΤΕΝΙΑΔΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Εμμανουήλ (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

53) ΚΤΙΣΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

54) ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΡΟΥΣΣΟΣ του Εμμανουήλ (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

55) ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Σπυρίδωνος (ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ)

56) ΛΑΜΠΡΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Ηλία (ΛΑ.Ο.Σ Με τους Έλληνες για την Ελλάδα ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ)

57) ΛΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

58) ΜΑΚΑΡΟΝΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Γεωργίου (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

59) ΜΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Βασιλείου (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

60) ΜΑΡΓΙΩΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Νικολάου (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

61) ΜΑΡΚΑΤΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χαράλαμπου (ΛΑ.Ο.Σ Με τους Έλληνες για την Ελλάδα ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ)

62) ΜΑΡΤΙΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Σωτήρη (ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ)

63) ΜΑΤΑΛΛΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

64) ΜΗΛΙΩΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

65) ΜΙΧΕΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

66) ΜΠΑΛΗ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου (Τελεία - Απόστολος Γκλέτσος)

67) ΜΠΑΜΙΕΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Φιλήμονα (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

68) ΜΠΑΜΠΑΛΕΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου (ΚΚΕ (μ-λ) Μ-Λ ΚΚΕ Εκλογική Συνεργασία)

69) ΜΠΙΤΣΑΚΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ)

70) ΜΠΟΚΕΑΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του Σωτηρίου (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)

71) ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη (ΚΙ.ΔΗ.ΣΟ)

72) ΠΑΝΤΟΥΒΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Γεωργίου (Τελεία - Απόστολος Γκλέτσος)

73) ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Επαμεινώνδα (ΚΚΕ (μ-λ) Μ-Λ ΚΚΕ Εκλογική Συνεργασία)

74) ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

75) ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μηνά (ΚΙ.ΔΗ.ΣΟ)

76) ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου (ΚΙ.ΔΗ.ΣΟ)

77) ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΔΙΚΑΙΑ του Μιχαήλ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ)

78) ΠΑΠΑΔΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κρητόλαου (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

79) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη (ΚΚΕ (μ-λ) Μ-ΛΚΚΕ Εκλογική συνεργασία)

80) ΠΑΠΑΚΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

81) ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του Γεωργίου (ΚΙ.ΔΗ.ΣΟ)

82) ΠΑΣΠΑΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Αλέξανδρου (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

83) ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

84) ΠΕΡΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του Θεόδωρου (ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ)

85) ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου (ΚΙ.ΔΗ.ΣΟ)

86) ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του Φίλιππου (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

87) ΡΟΔΑΝΑΚΗ ΘΕΟΝΥΜΦΗ του Ευαγγέλου (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

88) ΣΑΒΒΑ ΜΑΡΙΑ του Αντωνίου (ΛΑ.Ο.Σ Με τους Έλληνες για την Ελλάδα ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ)

89) ΣΕΝΕΤΑΚΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Γεωργίου (ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ)

90) ΣΕΡΑΦΕΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Παρασκευά (ΛΑ.Ο.Σ Με τους Έλληνες για την Ελλάδα ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ)

91) ΣΗΦΑΚΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ του Γεωργίου (ΕΔΕΜ)

92) ΣΚΕΠΑΡΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

93) ΣΚΟΥΛΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Νικολάου (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

94) ΣΟΦΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ του Αντωνίου (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

95) ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ (ΚΚΕ (μ-λ) Μ-ΛΚΚΕ Εκλογική συνεργασία)

96) ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στυλιανού (ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ)

97) ΣΠΛΗΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού (ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ)

98) ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στυλιανού (ΚΙ.ΔΗ.ΣΟ)

99) ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου (ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

100) ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Μιχαήλ (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

101) ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

102) ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου (ΛΑ.Ο.Σ Με τους Έλληνες για την Ελλάδα ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ)

103) ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Εμμανουήλ (ΚΙ.ΔΗ.ΣΟ)

104) ΣΥΜΕΩΝΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ του Χριστόφορου (ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ)

105) ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δανιήλ (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

106) ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΒΑΝΝΑ) του Μιχαήλ (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

107) ΤΖΩΡΤΖΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ευαγγέλου (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

108) ΤΙΤΟΜΙΧΕΛΑΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Ιωάννη (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

109) ΤΟΠΑΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Στανίσλαβ (ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)

110) ΤΡΟΥΛΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ του Θεόδωρου (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

111) ΤΣΑΤΣΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Νικολάου (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ)

112) ΤΣΙΝΤΑΡΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Μιχαήλ (ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ)

113) ΦΙΛΙΠΠΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ του Γεωργίου (ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥ.ΡΙΖ.Α))

114) ΦΟΥΚΑΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Εμμανουήλ (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

115) ΦΟΥΦΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παντελή (ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ)

116) ΧΑΙΡΕΤΗ ΕΙΡΗΝΗ του Εμμανουήλ (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

117) ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου (ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΗΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ)

118) ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου (ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση)

119) ΧΑΡΙΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ (ΚΙ.ΔΗ.ΣΟ)

120) ΧΑΤΖΑΚΗ - ΜΗΛΟΛΙΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Γεωργίου (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ)

121) ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ - ΛΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) του Μιχαήλ (Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (Κ.Κ.Ε.))

122) ΧΩΡΑΦΑΚΗΣ ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ του Κυριάκου (ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ)

Κρήτη

Ηράκλειο

Δήμος Ηρακλείου: Εγγραφές σε βρεφονηπιακούς και παιδικούς σταθμούς

βρεφονηπιακοί σταθμοί

Τα νήπια να έχουν συμπληρώσει τα 2,5 χρόνια μέχρι και την 30η Σεπτεμβρίου και μέχρι την ηλικία εγγραφής τους στην υποχρεωτική εκπαίδευση.

Τα βρέφη να έχουν συμπληρώσει τους 8 μήνες μέχρι και την 30η Σεπτεμβρίου.

Τα εγγραφόμενα βρέφη και νήπια προέρχονται κατά κύριο λόγο από την περιοχή του Δήμου Ηρακλείου στον οποίο κατοικούν, χωρίς να αποκλείεται η δυνατότητα εγγραφής των βρεφών και νηπίων που διαμένουν σε όμορο Δήμο αν υπάρχει κενή θέση ή με την εγγραφή τους εξυπηρετείται οξυμένη κοινωνική ανάγκη των γονέων η οποία αιτιολογείται από τους ενδιαφερόμενους γονείς. Σύμφωνα με το άρθρο 3 παρ. 2 του ΦΕΚ 4249/τ.Β΄/2017 ‘‘Νέος πρότυπος κανονισμός λειτουργίας βρεφικών, βρεφονηπιακών και παιδικών σταθμών’’.

Η κατάθεση των αιτήσεων θα γίνεται ηλεκτρονικά από 10 Μαΐου έως και 31 Μαΐου άρθρο 3 παρ.2 του ΦΕΚ 4249/τ.Β΄/2017. Διόρθωση της υποβληθείσας ηλεκτρονικής αίτησης επιτρέπεται μόνο μέχρι και την τελευταία ημέρα υποβολής των αιτήσεων δηλαδή μέχρι και τις 31 Μαΐου.

Με τη συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης αυτόματα θα μοριοδοτείται και η αίτηση.
Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά θα πρέπει να αναρτηθούν (upload) στο ηλεκτρονικό σύστημα υποβολής αιτήσεων προκειμένου να γίνει ο απαραίτητος έλεγχος βάση πινάκων επιλογής.
Σημειώνεται ότι, η μοριοδότηση θα πρέπει να αποδεικνύεται από τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Για παράδειγμα, όταν επιλεχθεί το κριτήριο «και οι 2 γονείς εργαζόμενοι» θα πρέπει να κατατεθούν βεβαιώσεις εργασίας ή αναγγελία πρόσληψης κλπ. ανα περίπτωση και των δύο γονέων.

Ο έλεγχος των δικαιολογητικών σύμφωνα με το άρθρο3 παρ. 5 του Πρότυπου Κανονισμού Λειτουργίας Δημοτικών Παιδικών και Βρεφονηπιακών Σταθμών ΦΕΚ 4249/τ. Β΄/5-12-2017, θα γίνει από επιτροπή η οποία θα ορισθεί από το Δ.Σ του ΔΟΠΑΦΜΑΗ και θα αποτελείται από μέλη του Δ.Σ – Διοικητικό και παιδαγωγικό προσωπικό των Παιδικών Σταθμών.

Μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών θα υπάρξει ανακοίνωση με τα οριστικά ή προσωρινά αποτελέσματα μοριοδότησης όπου οι αιτήσεις θα χαρακτηρίζονται ως πλήρεις όταν τα δικαιολογητικά που θα έχουν κατατεθεί είναι όσα ορίζονται βάσει της απόφασης του Δ.Σ. του ΔΟΠΑΦΜΑΗ. Ως ελλιπείς όταν απουσιάζουν κάποια δικαιολογητικά - εκτός των φορολογικών δικαιολογητικών που σε αυτή την περίπτωση θα αποκλείονται - τα οποία θα μπορούν να τα προσκομίσουν για επανέλεγχο της αίτησης και τέλος ως αλλαγής μορίων όταν τα δικαιολογητικά που κατατίθενται δεν αποδεικνύουν την ηλεκτρονική μοριοδότηση. Η προθεσμία ημερών για την υποβολή συμπληρωματικών δικαιολογητικών θα ορίζεται με σχετική ανακοίνωση της υπηρεσίας.

Η όλη διαδικασία θα ολοκληρώνεται, εφόσον έχει εγκριθεί η υποβολή πρότασής στην ΕΕΤΑΑ για συμμετοχή του Οργανισμού στη δράση “Επαγγελματική και οικογενειακή ζωή” όπου ο οργανισμός θα είναι και ενήμερος για τις εγκεκριμένες θέσεις. Διαφορετικά θα υπάρχει σχετική ανακοίνωση του Οργανισμού που θα ορίζει τη νέα ημερομηνία έκδοσης των τελικών αποτελεσμάτων τα οποία ανακοινώνονται μετά τα αποτελέσματα της ΕΕΤΑΑ.

Την ευθύνη υποβολής των αιτήσεων θα έχουν αποκλειστικά οι γονείς.

Όροι συμμετοχής στην διαδικασία:
Υποβολή «Αίτηση συμμετοχής - Δήλωση» - Όροι συμμετοχής
• Αιτήσεις συμμετοχής υποβάλλονται ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ στο χρονικό διάστημα από 10 Μαΐου έως και 31 Μαΐου στη Διεύθυνση https://aitisi.dopafmai.gr
Καταληκτική ημερομηνία για την ηλεκτρονική υποβολή των Αιτήσεων, ορίζεται η 31 Μαΐου και ώρα 23:59, βάσει του αποδεικτικού του Ηλεκτρονικού Πρωτοκόλλου, που δίνεται αυτόματα.
• Τα δικαιολογητικά συμμετοχής πρέπει να αναρτηθούν στην ηλεκτρονική πλατφόρμα κατά την υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης.
• Το συνολικό οικογενειακό εισόδημα είναι βασικό και υποχρεωτικό στοιχείο μοριοδότησης και θα πρέπει να αποδεικνύεται με σχετικό εκκαθαριστικό έντυπο. Όσες αιτήσεις δεν έχουν το απαραίτητο αποδεικτικό φορολογικό έντυπο θα απορρίπτονται.
Αιτήσεις μετά την παραπάνω ημερομηνία 31 Μαΐου και ώρα 23:59 δεν θα μπορούν να υποβληθούν ηλεκτρονικά

Αιτήσεις συνοδευόμενες από τα δικαιολογητικά, που θα κατατεθούν μετά την παραπάνω ημερομηνία (31 Μαΐου και ώρα 23:59) θα θεωρούνται ως εκπρόθεσμες και θα αξιολογούνται μόνο σε περίπτωση που δεν συμπληρωθούν οι θέσεις στα ΚΕΠΑ από τις εντός προθεσμίας αιτήσεις.
Κάθε ωφελούμενος/νη μπορεί να υποβάλει μια και μοναδική αίτηση ανά παιδί.

Ο ΔΟΠΑΦΜΑΗ. θα αντλήσει στοιχεία που αφορούν στα συνολικά εισοδήματα, βάσει εκκαθαριστικού με την υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης, μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής του ΔΟΠΑΦΜΑΗ. Στην περίπτωση κατά την οποία στο εκκαθαριστικό σημείωμα δεν περιλαμβάνονται και τα εισοδήματα του συζύγου ή του συντρόφου, τότε θα πρέπει να αναρτηθεί και το εκκαθαριστικό αυτό, ώστε να γίνει η διασταύρωση των στοιχείων και ο υπολογισμός του συνολικού οικογενειακού εισοδήματος για την μοριοδότηση.
Οι αιτηθέντες θα πρέπει να διατηρούν το οποιοδήποτε επίσημο αποδεικτικό, που αφορά στην υποβολή της αίτησής τους μέχρι την ολοκλήρωση της διαδικασίας των ενστάσεων.

Με την αίτησή τους οι αιτούντες - ωφελούμενοι δηλώνουν ότι ενημερώθηκαν για την περαιτέρω επεξεργασία (από τον ΔΟΠΑΦΜΑΗ, τις αρμόδιες υπηρεσίες του Υπουργείου Οικονομίας, Ανάπτυξης και Τουρισμού και της ΕΥΔ των 13 ΠΕΠ) των προσωπικών δεδομένων που περιλαμβάνονται στην αίτηση, συμπεριλαμβανομένων και των ευαίσθητων, τα οποία τηρούνται για τους σκοπούς της υλοποίησης της διαδικασίας ένταξης των παιδιών στα ΚΕΠΑ, της διενέργειας ερευνών και της εκπόνησης μελετών για την αξιολόγησή του και της άσκησης του ελέγχου ως προς την υλοποίησή του.

Επίσης ότι ενημερώθηκαν και αποδέχονται τα απορρέοντα από τον Κανονισμό (ΕΕ) 2016/679 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου δικαιώματά τους ενημέρωσης, πρόσβασης, διόρθωσης, περιορισμού επεξεργασίας, εναντίωσης στην επεξεργασία και καταγγελίας στην αρμόδια εποπτική αρχή. Η επεξεργασία των προσωπικών τους δεδομένων απλών και ευαίσθητων είναι απαραίτητη για την εκπλήρωση καθήκοντος που εκτελείται προς το δημόσιο συμφέρον και για την εκτέλεση των υποχρεώσεων και την άσκηση συγκεκριμένων δικαιωμάτων στο τομέα του εργατικού δικαίου κοινωνικής ασφάλισης και κοινωνικής προστασίας.

Για τη συμπλήρωση του σχετικού ηλεκτρονικού εντύπου Αίτησης Συμμετοχής, απαραίτητη είναι η γνώση από τους ενδιαφερόμενους όλων των όρων, διαδικασιών και στοιχείων συμμετοχής, όπως αναλυτικά αναφέρονται στην παρούσα, τα οποία οι γονείς θα πρέπει να δηλώνουν ότι αποδέχονται ανεπιφύλακτα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Κρήτη - κορωνοϊός: 89 νέα κρούσματα ανακοίνωσε ο ΕΟΔΥ

Ηράκλειο - εστίαση: Σερβίρουν καφέ και φαγητό ακόμη και σε εσωτερικούς χώρους

Εθελοντική Αιμοδοσία στις Αρχάνες