Αθλητικά

Ποδόσφαιρο

ΝΕΡΙΤ: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ

Η ΝΕΡΙΤ θα μεταδώσει όλα τα ματς του Μουντιάλ ενώ θα βγάλει την εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ» η οποία θα προβάλλεται και τις ημέρες που δεν έχει αγώνες, με όλα τα νέα που θα μεταφέρουν οι απεσταλμένοι της. Ως επί το πλείστον οι αγώνες διεξάγονται στις (ώρα Ελλάδος) 19:00, στις 22:00 και στις 01:00 (υπάρχει κι ένα ματς στις 04:00 τα χαράματα, Ιαπωνία – Ακτή Ελεφαντοστού για τον όμιλο της Εθνική μας), άρα η «Ωρα Μουντιάλ» θα ξεκινά στις 18:00, θα συνεχίζεται μετά τη λήξη του πρώτου ματς και πριν την έναρξη του δεύτερου (21:00 με 22:00), θα συνεχίζεται μετά τη λήξη αυτού, τα μεσάνυχτα, και η βραδιά θα κλείνει με τη μετάδοση του αγώνα στις 01:00.
 
Οι μεταδόσεις των αγώνων της Εθνικής είναι το Σάββατο 14 Ιουνίου στις 19:00 με την Κολομβία, την Πέμπτη 19 Ιουνίου στις 01:00 με την Ιαπωνία και την Τρίτη 24 Ιουνίου στις 23:00 με την Ακτή Ελεφαντοστού.
 
Οι αγώνες για την 3η και τελευταία αγωνιστική κάθε ομίλου διεξάγονται ίδια ημέρα και ώρα και ο αρχικός προγραμματισμός φέρνει την προβολή σε μαγνητοσκόπηση των αγώνων Αυστραλία – Ισπανία, Κροατία – Μεξικό, Κόστα Ρίκα – Αγγλία, Ιαπωνία – Κολομβία, Βοσνία – Ιράν, Ονδούρα – Ελβετία, ΗΠΑ – Γερμανία και Αλγερία – Ρωσία, από 23 ως και 26 Ιουνίου. Ωστόσο, αν καταστεί ανάγκη, υπάρχει ήδη το κανάλι ΝΕΡΙΤsports που δημιουργείται για τις ανάγκες (και) του Final 4 της Euroleague και δύναται να… επιστρατευτεί.
 
Πέμπτη 12 Ιουνίου
22:00 – 23:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ» «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:30 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
00:45 – 02:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Παρασκευή 13 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΜΕΞΙΚΟ - ΚΑΜΕΡΟΥΝ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 - 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
22:00 - 23:45 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
01:00 – 02:45 ΧΙΛΗ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
 
Σάββατο 14 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
22:00 – 23:45 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
01:00 – 02:45 ΑΓΓΛΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
03:00- 04:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
04:00 – 05:45 ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ - ΙΑΠΩΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
 
Κυριακή 15 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΕΛΒΕΤΙΑ - ΕΚΟΥΑΔΟΡ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
22:00 – 23:45 ΓΑΛΛΙΑ – ΟΝΔΟΥΡΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
01:00 – 02:45 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
 
Δευτέρα 16 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
22:00 – 23:45 ΙΡΑΝ - ΝΙΓΗΡΙΑ
00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
01:00 – 02:45 ΓΚΑΝΑ - ΗΠΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
 
Τρίτη 17 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΒΕΛΓΙΟ – ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
22:00 – 23:45 ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΜΕΞΙΚΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
01:00 – 02:45 ΡΩΣΙΑ - ΚΟΡΕΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
 
Τετάρτη 18 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
22:00 – 23:45 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
01:00 – 02:45 ΚΑΜΕΡΟΥΝ - ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
 
Πέμπτη 19 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
22:00 – 23:45 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΑΓΓΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
01:00 – 02:45 ΙΑΠΩΝΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
03:00 – 04:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»

Παρασκευή 20 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΙΤΑΛΙΑ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
22:00 – 23:45 ΕΛΒΕΤΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
01:00 – 02:45 ΟΝΔΟΥΡΑ – ΕΚΟΥΑΔΟΡ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
 
Σάββατο 21 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΙΡΑΝ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
22:00 – 23:45 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
01:00 – 02:45 ΝΙΓΗΡΙΑ - ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
 
Κυριακή 22 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΒΕΛΓΙΟ – ΡΩΣΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 22:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
22:00 – 23:45 ΚΟΡΕΑ – ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
00:00 – 01:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
01:00 – 02:45 ΗΠΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
 
Δευτέρα 23 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΟΛΛΑΝΔΙΑ - ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 - 22:30 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)
22:45 – 23:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 ΚΑΜΕΡΟΥΝ - ΒΡΑΖΙΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 - 02:30 ΚΡΟΑΤΙΑ - ΜΕΞΙΚΟ (σε μαγνητοσκόπηση)
02:45 – 03:00 POST - GAME
 
Τρίτη 24 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΙΤΑΛΙΑ – ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 - 22:30 ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ - ΑΓΓΛΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)
22:45 – 23:00 PRE - GAME
23:00 – 00:45 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 – 02:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
02:00 – 03:45 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΚΟΛΟΜΒΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)
 
Τετάρτη 25 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΝΙΓΗΡΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 - 22:30 ΒΟΣΝΙΑ – ΙΡΑΝ (σε μαγνητοσκόπηση)
22:45 – 23:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 ΕΚΟΥΑΔΟΡ - ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 - 02:30 ΟΝΔΟΥΡΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)
02:45 – 03:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Πέμπτη 26 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 - 22:30 ΗΠΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)
22:45 – 23:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 ΚΟΡΕΑ - ΒΕΛΓΙΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
01:00 - 02:30 ΑΛΓΕΡΙΑ - ΡΩΣΙΑ (σε μαγνητοσκόπηση)
 
Σάββατο 28 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16» (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤ HD)
21:00 – 23:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»
01:00 – 01:30 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Κυριακή 29 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»
21:00 – 23:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»
01:00 – 01:30 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Δευτέρα 30 Ιουνίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»
21:00 – 23:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»
01:00 – 01:30 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Τρίτη 1 Ιουλίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»
21:00 – 23:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 Νοκ άουτ αγώνας για τους «16»
01:00 – 01:30 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Τετάρτη 2 Ιουλίου
22:45 – 00:00 Εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Πέμπτη 3 Ιουλίου
22:45 – 00:00 Εκπομπή
 
Παρασκευή 4 Ιουλίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 Προημιτελικός
21:00 – 23:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 Προημιτελικός
01:00 – 01:30 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Σάββατο 5 Ιουλίου
18:00 – 19:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
19:00 – 20:45 Προημιτελικός
21:00 – 23:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 Προημιτελικός
01:00 – 01:30 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Κυριακή 6 Ιουλίου
22:45 – 00:00 Εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Δευτέρα 7 Ιουλίου
22:45 – 00:00 Εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Τρίτη 8 Ιουλίου
22:00 – 23:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 Ημιτελικός
01:00– 02:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Τετάρτη 9 Ιουλίου
22:00 – 23:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 Ημιτελικός
01:00 - 02:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Πέμπτη 10 Ιουλίου
22:45 – 00:00 Εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Παρασκευή 11 Ιουλίου
22:45 – 00:00 Εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Σάββατο 12 Ιουλίου
22:00 – 23:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 Μικρός τελικός
01:00 – 02:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
 
Κυριακή 13 Ιουλίου
22:00 – 23:00 Pre game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»
23:00 – 00:45 Τελικός
01:00 – 02:00 Post game εκπομπή «Ωρα Μουντιάλ»

 

πηγή:gazetta.gr

Αθλητικά

Champions League : Ρεάλ και Σίτι στους «4»(vid)

city.jpg

Πιο εύκολα από το αναμενόμενο, η Ρεάλ Μαδρίτης διαφύλαξε το 3-1 του πρώτου αγώνα και προκρίθηκε κρατώντας τη Λίβερπουλ στο 0-0 στο «Ανφιλντ». Αφού ξεπέρασε την αρχική επιθετικότητα των «κόκκινων» με τον Κουρτουά να εξουδετερώνει τις προσπάθειες του Σαλάχ και του Μίλνερ, η «βασίλισσα» έφερε το ματς στα μέτρα της και πλέον προετοιμάζεται για τις «μάχες» εναντίον της Τσέλσι στους ημιτελικούς.

Διαιτητής: Μπγιορν Κάιπερς (Ολλανδία)
Κίτρινες: Κασεμίρο

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Φίλιπς, Καμπάκ (60΄ Ζότα), Ρόμπερτσον, Βαϊνάλντουμ, Φαμπίνιο, Μίλνερ (60΄ Τιάγκο), Σαλάχ, Φιρμίνο (82΄ Σακίρι), Μανέ (82΄ Οξλέιντ-Τσάμπερλεϊν).

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Ζινεντίν Ζιντάν): Κουρτουά, Βαλβέρδε, Μιλιτάο, Νάτσο, Μεντί, Μόντριτς, Κασεμίρο, Κρόος (72΄ Οντριοθόλα), Ασένσιο (82΄ Ίσκο), Μπενζεμά, Βινίσιους (72΄ Ροντρίγκο).

Στο «Ζίγκαλ Ιντούνα» η Ντόρτμουντ έφερε από νωρίς σε δύσκολη θέση τη Μάντσεστερ Σίτι όταν προηγήθηκε με εξαιρετικό γκολ του 17χρονου Τζουντ Μπέλιγχαμ. Όμως οι παίκτες του Πεπ Γκουαρντιόλα που είχαν «κληρονομιά» το υπέρ τους 2-1 του πρώτου αγώνα, κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Με πέναλτι του Μαχρέζ (από χέρι του Εμρέ Τσαν) στο 55΄ και μακρινό σουτ του Φόντεν στο 75΄, επικράτησαν με το ίδιο σκορ (2-1) και θα αντιμετωπίσουν την Παρί Σεν Ζερμέν στους «4». 

Διαιτητής: Κάρλος ντε Θέρο Γκράντε (Ισπανία)
ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ (Εντίν Τέρζιτς): Χιτς, Μορέι (82΄ Τίγκες), Ακάντζι, Χούμελς, Γκερέρο, Τζαν, Μπέλινχγαμ (81΄ Μπραντ), Νταχούντ (76΄ Αζάρ), Κνάουφ (68΄ Ρέινα), Χάαλαντ, Ρόις

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ (Πεπ Γκουαρντίόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ντίας, Ζιντσένκο, Ντε Μπράινε, Ρόδρι, Γκιουντογκάν, Μαχρέζ (88΄ Στέρλινγκ), Μπερνάρντο Σίλβα, Φόντεν

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των ρεβάνς των προημιτελικών του Champions League:

Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία) - Mπάγερν Μονάχου (Γερμανία)   0-1
(40΄ Τσούπο-Μότινγκ)

Τσέλσι (Αγγλία) - Πόρτο (Πορτογαλία)                                    0-1
(90΄+4 Ταρέμι)

Λίβερπουλ (Αγγλία) - Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)                       0-0
 
Ντόρτμουντ (Γερμανία) - Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)               1-2
(15΄ Μπέλιγχαμ - 55΄πεν. Μαχρέζ, 75΄ Φόντεν)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Α1 μπάσκετ: Aγκαλιά με τη 2η θέση το εντυπωσιακό Λαύριο! (vid)

Volley League: «Σήκωσε» το 30ο ο Ολυμπιακός (vid)