Αθλητικά

Ποδόσφαιρο

Κρητικό "ντέρμπι" στην 24η αγωνιστική

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ με την 24η αγωνιστική να ξεκινάει με κρητικό "ντέρμπι" του Πλατανιά με τον Εργοτέλη, στο γήπεδο των Περιβολιών το Σάββατο 8/3 στις 15:00. Και οι δυο θέλουν τους τρεις βαθμούς, με τον Πλατανιά μετα την ήττα απο τον Πανθρακικό να θέλει οπωσδήποτε τη νίκη για παραμονή στην κατηγορία και τον Εργοτέλη να θέλει να δώσει συνέχεια στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις, για να μπορεί να ξεφύγει και άλλο απο τις τελευταίες θέσεις. Η άλλη κρητική ομάδα ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει τον Πανθρακικό τη Δευτέρα 10/2 στις 17:15 στο "Γεντι Κουλέ", αφήνοντας πίσω την μεγάλη σε έκταση ήττα απο τον ΠΑΟΚ. Αναλυτικά το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:

Αγώνας

Γήπεδο

HM./ΩΡΑ

TV

Πλατανιάς-Εργοτέλης

Δημ. Γήπεδο Περιβολιών

08.02.14 15:00

NS2

Απόλλων-SKODA Ξάνθη

"Γ. Καμαρας"

08.02.14 17:15

NS1

Βέροια-Ολυμπιακός

Δημ. Στ.Βέροιας

08.02.14 19:30

NS2

Ατρόμητος Αθ.-Αστ. Τρίπολης

Δημ.Στάδιο Περιστερίου

09.02.14 15:00

NS2

ΑΕΛ Καλλονής-Λεβαδειακός

ΟΑΚΑ

09.02.14 17:15

NS2

ΠΑΣ  - Παναιτωλικός

 "Ζωσιμάδες"

09.02.14 17:15

NS3

ΠΑΟ - Π.Α.Ο.Κ.

"Απ. Νικολαίδης"

09.02.14 19:30

NS1

Ο.Φ.Η. – Πανθρακικός

 "Θ. Βαρδινογιάννης"

10.02.14 17:15

NS2

ΑΡΗΣ - Πανιώνιος

"Κλ. Βικελίδης"

10.02.14 19:30

NS1

Αθλητικά

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Taekwon-do I. T. F: Πρεμιέρα με πολλά μετάλλια για την Ελλάδα

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Taekwon-do I. T. F

Εξαιρετική ήταν η παρουσία των αθλητών και αθλητριών της Ελλάδας στην πρώτη μέρα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Taekwon-do I. T. F όλων των κατηγοριών, που διεξάγεται στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο Ηρακλείου Κρήτης, ‘’Δύο Αοράκια’’

Αναλυτικά η λίστα των Ελληνικών μεταλλίων

ΑΝΔΡΕΣ

Αργυρά μετάλλια(10

Νετκίδης Κωνσταντίνος IΙ Degree

Χάλκινα μετάλλια (6)

Μαρίνης Στέλιος I Degree

Μπαντής Αχιλλέας II Degree

Καρβούνης Τριαντάφυλλος III Degree

Γραμματικάκης Αντώνης III Degree

Μαρκοκωνσταντίνος Ανδρέας IV Degree

Ελλαδα ομαδικό ανδρων

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

 

Χάλκινα μετάλλια(2)

Μαρουλή Ελένη III Degree

Ελλαδα ομαδικό γυναικών

JUNIOR( Αγόρια 16-17 ετών)

 

Χρυσά μετάλλια (1)

Φιλιππάκης Πέτρος III Degree

Αργυρά μετάλλια (1)

Στρατηγάκης Ελευθέριος III Degree

Χάλκινα μετάλλια (1)

Πιαστόπουλος Δημήτριος-Σωτήριος III Degree

 

JUNIOR( Κορίτσια 16-17 ετών)

 

Χρυσά μετάλλια (1)

Βέτσικα Στεφανία III Degree

Αργυρά μετάλλια (1)

Μήτσου Ασπασία III Degree

Χάλκινα μετάλλια (1)

Μανθου Ευδοκία Φερενίκη III Degree

 

JUNIOR( Κορίτσια 14-15 ετών)

 

Χάλκινα μετάλλια(1)

Ασπιώτη Μυρτώ Ανδρονίκη  II Degree

 

Αγόρια 2-1 Gup

 

Χαλκινο μετάλλιο (1)

Ασβεστόπουλος Ιάκωβος

 

Αγόρια 2007-2008

 

Ασημένια μετάλλια(1)

Καλογρής Αλέξιος -60κιλά

Χαλκινα μετάλλια (1)

Καρασαββίδης Ηρακλής -60κιλά

 

Κορίτσια I Degree

 

Χαλκινο μεςτάλλιο (1)

Πινακά Ιωαννα

 

Κορίτσια 2007 -2008

Χρυσό μετάλλιο(1)

Ανδριέλη Δήμητρα -35 κιλά

Χάλκινο μετάλλιο(1)

Νακούτη Θεοδώρα  -35 κιλά

 

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ -ΑΝΔΡΕΣ

 

Χρυσά μετάλλια(1)

Δημητριάδης Παναγιώτης IV Degree

 

Αργυρά μετάλλια (2)

Γραφανάκης Ευστάθιος +80kg

Λαζαρου Γεώργιος VI Degree

Αγκριθαράκης Σταύρος III Degree

Χουστουλάκης Αλέξανδρος 64kg

           

Χάλκινα μετάλλια (10)

Γούρναρης Αχιλλέας(2 μετάλλια στα I Degree  και στα +80kg )

Παρωτίδης Ηλίας -80kg

Γραφανάκης Ευστάθιος III Degree

Τοκμακίδης Σταύρος (2μεταλλια στα III Degree και στα -80kg ) Βουρνάζος Νεκτάριος IV Degree

Σιδηρόπουλος Πέτρος V Degree

Ελλαδα ομαδικό ανδρων

Κουτάντος Δημήτρης -80kg

 

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

 

Χρυσά μετάλλια(4)

Θεργιάκη Μαρίνα III Degree

Ζαργιανάκη Αμαλία II Degree

Μαυρομάτη Ελένη VI Degree

Ελλαδα ομαδικό

Αργυρά μετάλλια (2)

Μυλωνά Αλεξάνδρα  I Degree

Κωστοπούλου Ιωάννα VI Degree

Δηλώσεις 

Για τη σπουδαία αυτή διοργάνωση που θα ολοκληρωθεί στις 30 Οκτωβρίου, μίλησαν, ο πρόεδρος της Ελληνικής Αθλητικής Ομοσπονδίας Taekwon-do I. T. F, Μιχάλης Ζωγράφος και ο προπονητής της Εθνικής Δημητρακάκης Θόδωρος.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Ευρωπαικό Taekwon-do: Ξεκίνησε με την τελετή έναρξης στα "Δύο Αοράκια" (video)

Τένις: Μόνο εμβολιασμένοι στο Australian Open

ESPA BANNER