Υψηλές επιδόσεις για τους τενίστες του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α. στο 1ο Ε1 της Αθήνας

clock 20:41 | 15/03/2019

Στην Αθήνα έγινε το 1ο Εθνικό Πρωτάθλημα τένις επιπέδου 1 και το  «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α. συμμετείχε με 8 αθλητές και αθλήτριες, οι οποίοι συγκέντρωναν την απαραίτητη βαθμολογία για να αγωνιστούν στο συγκεκριμένο τουρνουά.
Αν και πρώτο τουρνουά της χρονιάς αυτού του επιπέδου, οι αθλητές του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» κατάφεραν να διακριθούν και να καταλάβουν καλές θέσεις στο ταμπλό.
Στα αγόρια 12 ξεχώρισε ο Νικολιδάκης Γιάννης, που κατέκτησε την δεύτερη θέση στα διπλά με συμπαίκτη τον Κακουρίδη. Οι οποίοι κατάφεραν να φτάσουν στον τελικό σημειώνοντας τρεις νίκες.
Στα κορίτσια 12 ετών, η Ζαχαράκη Αλεξάνδρα κατέκτησε την δεύτερη θέση στα διπλά με την Πρωιμάκη, πραγματοποιώντας τρεις συνεχόμενες νίκες.
Η Κωστάκη Ελένη κατάφερε να πάρει την τρίτη θέση στα διπλά των κοριτσιών 16 ετών με συμπαίκτρια την Μπαξοπούλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Αγόρια 16 ετών
Ο Μπόγρης Βαγγέλης κέρδισε στον πρώτο γύρο στα μονά τον Λουκίσα (ΑΟΑ Παπάγου) 64 75. Στους 16 έπαιξε με τον Γιούτα (Κολλέγιο Ντερή) και τον κέρδισε 62 63. Στην οκτάδα συναντήθηκε με το Νο1 του ταμπλό και μετέπειτα νικητή της κατηγορίας, Αστρεινίδη χάνοντας 67(3) 60 63.
Ο Μανδαλενάκης Αναστάσης έχασε στον πρώτο γύρο από τον Σφυράκη (Λατώ Αγ. Νικολάου) 63 36 64.
Οι Μπόγρης/ Μανδαλενάκης αγωνίστηκαν και στα διπλά, όπου έχασαν στον πρώτο γύρο από τους Γεωργόπουλο/ Ζερβό 64 63.
Αγόρια 12 ετών
Ο Νικολιδάκης Γιάννης στα διπλά με τον Κακουρίδη στον πρώτο γύρο κέρδισαν τους Καλλίστρο/Γελαδάρη 61 61. Στην οκτάδα απέκλεισαν τους Γκαγκόμηρο / Παπαζήκο και έφτασαν στα ημιτελικά, όπου κέρδισαν τους Γαβριήλ/ Σκαλτσογιάννη με 64 75. Στον τελικό έπαιξαν με τους Μακρή/Σακκά και έχασαν 75 62. Ο Νικολιδάκης στα μονά έχασε στον πρώτο γύρο από τον Βισβίκη (ΑΚΑ Μαραθώνα) δύσκολα 64 46 11-9.
Ο Τζωρμπατζάκης στον πρώτο γύρο αποκλείστηκε από το Νο2 του ταμπλό Σακκά (ΑΟΑ Χαιδαρίου) 63 64.
Ο Τσατσάκης Έκτορας έχασε στον πρώτο γύρο του ταμπλό από το Νο4 Κίτσιο (Πανόραμα) με 61 62.
Οι Τζωρματζάκης/ Τσατσάκης αποκλείστηκαν στον πρώτο γύρο των διπλών από τους Χατζηκαπλάνη/ Βισβίκη 75 64.
Κορίτσια 12 ετών
Η Ζαχαράκη Αλεξάνδρα στα διπλά με την Πρωιμάκη στον πρώτο γύρο κέρδισαν τις Γεροστάθη/ Κάκακρη 75 62. Στην οκτάδα έπαιξαν με το Νο 2 του ταμπλό Πατσίκα/ Γρηγοριάδου αποκλείοντάς τις 64 61. Στον ημιτελικό κέρδισαν τις Χατζηαβράαμ/ Σμυρίδου 64 75. Στον τελικό δεν τα κατάφεραν κόντρα στις Μπάτζη/ Παναγιωτίδου, χάνοντας 64 76(4). Στα μονά η Ζαχαράκη κέρδισε στον πρώτο γύρο την Παπαδοπούλου (ΑΟΑ Πατρών) 61 60 και μπήκε στις 16, όπου έχασε από την Βογιατζάκη (ΟΑ Σούδας) 75 75.
Κορίτσια 16 ετών
Η Κωστάκη Ελένη με συμπαίκτρια την Μπαξοπούλου, στον πρώτο γύρο απέκλεισαν τις Μανούρη/ Βέργου 62 46 10-6. Στην οκτάδα κέρδισαν τις Μαρκάκη/ Μαυρομάτη 62 63 και μπήκαν στις καλύτερες τέσσερις. Στον ημιτελικό δεν κατάφεραν να προκριθούν, χάνοντας από τις Γεωργιάδου/ Καμπά 61 64. Στα μονά η Κωστάκη κέρδισε στον πρώτο γύρο την Σιλιντζίρη (Κολλέγιο Ντερή) 61 64 και μπήκε στις 16.  Εκεί έχασε από την Κούσουλα (ΑΟΑ Παπάγου 63 61.
Κορίτσια 14 ετών
Η Νταμπακάκη Χρυσή έχασε στον πρώτο γύρο από την Καυκά (ΑΟΑ Παπάγου) 64 63. Στα διπλά με την Μαρινάκη, έχασαν από τις Παπαπαναγιώτου/ Στρατή 64 76(0).
Το Δ.Σ. του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α. συγχαίρει παιδιά, προπονητές και γονείς τόσο για την συμμετοχή του κάθε αθλητή- αθλήτριας ξεχωριστά όσο και για τις διακρίσεις τους.