Τέσσερις παρατάσεις και 302 πόντοι σε αγώνα μπάσκετ στην Αγγλία!

clock 11:36 | 06/04/2019

Ένα συγκλονιστικό παιχνίδι διεξήχθη το βράδυ της Παρασκευής (5/4) στο αγγλικό πρωτάθλημα μπάσκετ ανάμεσα στους Ουόρτσεστερ Γουλβς και τους Σάρεϊ Σκότσερς.
Ο αγώνας αυτός μένει στην ιστορία του εγχώριου, αλλά και τον ευρωπαϊκού μπάσκετ, καθώς σημειώθηκαν 302 πόντοι!
Οι δύο ουραγοί παίζουν για τη ζωή τους στο πρωτάθλημα, με τους «λύκους» τελικά να επικρατούν με 152-150, αλλά φυσικά το ματς δεν κρίθηκε στην κανονική διάρκεια, αλλά σε τέσσερις παρατάσεις (60 λεπτά διήρκεσε το παιχνίδι).
Θα μπορούσε, μάλιστα, να φτάσει σε πέμπτη παράταση, αν ο Ουίλιαμς των φιλοξενούμενων δεν έχανε το ζευγάρι βολών που είχε, ώστε να ισοφαρίσει το σκορ.