Σε ανοδική πορεία η ΑΕΛ, 1-0 τον Απόλλωνα

clock 19:23 | 18/11/2017

H ΑΕΛ με το γκολ του Ντέλετιτς στο 86 λεπτό νίκησε στη Λάρισα τον Απόλλωνα με 1-0 κι ανάσανε βαθμολογικά.
Μία ΑΕΛ που αντιμετώπισε στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού προβλήματα από τον αντίπαλό της, κατάφερε όμως να βρει και πάλι τη λύση στα τελευταία λεπτά και συνεχίζει την αναοδική της πορεία .
Κίτρινες κάρτες: Λαγός, Ζίζιτς - Μάατσι, Χουάρες, Κιταμπάλα
ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας (83' Μασούρας), Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Λαγός, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Κριζμάν, Λεοζίνιο (65' Περόνε), Ναζλίδης (87' Μπάλλας).

Απόλλων Σμύρνης (Ζόραν Βούλιτς): Τσόβιτς, Κοντοές, Παπάζογλου, Μπιτζιμίν, Κούρος, Χουάρες (88' Κιταμπάλα), Κονέ, Αλμπάνης (83' Μάατσεν), Ανιέτε, Μάατσι, Καστιγέχος (76' Κύργιας).