Σαρωτική η ΑΕΛ, 4-2 τον Πανιώνιο

clock 19:09 | 01/12/2018

Κάνοντας την καλύτερη φετινή της εμφάνιση, η ΑΕΛ νίκησε 4-2 τον Πανιώνιο, ο οποίος αγωνίστηκε από το 39' με δέκα παίκτες, λόγω σωστής αποβολής του Τσιλούλη.
Οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης με τα γκολ των Νούνιτς (14', 64'), Μιλοσάβλιεβιτς (53') και Μπαργκάν (58'), ενώ ο Πανιώνιος είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 18ο λεπτό με τον Μασούρα και ο Ντουρμισάι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.
Διαιτητής: Γιάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Ζίζιτς, Καρανίκας, Χούμπτσεφ, Κόεφ (22’ Ακόστα), Νούνιτς, Γκόικοβιτς, Μπαργκάν (81’ Σαχίτι), Φατιόν (67’ Πίτι)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζοσέ Ανινγκό): Κότνικ, Κούρντι, Μπανανά, Γκουστάβο, Οικονομίδης (67’ Σαραμαντάς), Πίριζ, Κότσιτς (60’ Παπαγεωργίου), Κεϊτά, Τσιλούλης, Μασούρας, Ντουμιρσάι