Πρώτη ήττα για Πλατανιά, νέα ήττα εντός ο ΑΟΧ/Κισσαμικός

clock 17:32 | 09/12/2018

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής για τον Πλατανιά. Η ομάδα του Γιάννη Τάτση δεν τα κατάφερε στη δύσκολη έδρα του Βόλου, χάνοντας με 3-1.
Το παιχνίδι κρίθηκε στο α’ ημίχρονο, οπότε και οι γηπεδούχοι είχαν σκοράρει και τα τρία τους τέρματα, με τους Γκαλίτσιο στο 12’, Μάντζη στο 33’ και Λούκας Γκαρσία στο 44’. Το μόνο που κατάφερε ο Πλατανιάς ήταν να μειώσει στο 56’ με το 5ο φετινό γκολ του Μιγκέλ.
Συν τοις άλλοις, ο Πλατανιάς υποχρεώθηκε στα τελευταία 20 περίπου λεπτά να παίξει με 10 παίκτες λόγω της αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του Νίλι στο 72’.
Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών).
Κίτρινες κάρτες: Νίλι (31’, 72’), Μποσέτι (39’). Κόκκινη κάρτα: Νίλι (72’)
Βόλος (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγέρο, Πίτου Γκαρσία, Λούκας Γκαρσία, Κότο (71’ Δόρης), Ηλιόπουλος (78’ Πίσπας), Μάντζης.
Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Καραγκούνης, Τσαμούρης, Κόρτσταμ, Ουές, Ρουσσάκης, Σινγκ, Μποσέτι (64’ Λάζιτς), Νίλι, Παπανικολάου, Μιγκέλ.

Ήττα ΑΟΧ/Κισσαμικού

Την τρίτη εντός έδρας ήττα και πέμπτη σε σύνολο για φέτος γνώρισε ο ΑΟΧ/Κισσαμικός. Σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε μεν, ο Αιγινιακός είχε… άλλη γνώμη, καταφέρνοντας να φτάσει στη νίκη με 3-2.
Η χανιώτικη ομάδα προηγήθηκε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αρναρέλλη στο 12’, αλλά ισοφαρίστηκε επίσης με πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μαρκόφσκι στο 26’. Στο 28’ ξαναπήρε το προβάδισμα με το σουτ του Καραγιάννη, αλλά με τη λήξη του ημιχρόνου, ο Αιγινιακός έφτασε στο 2-2 με δράστη τον Παπαδόπουλο.
Το τελικό 2-3 “έγραψε” ο Πέριτς στο 75’.
Διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου). Βοηθοί: Γαρεφαλάκης – Αντ. Δασκαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου). 4ος διαιτητής: Κολυτάς (ΕΠΣ Λασιθίου)
Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (7′), Στάνιτς (48′), Τεγούσης (57′), Προσκυνητόπουλος (64′), Σισέ (80′), Πετρούσης (85′), Πέριτς (90+5′)
ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Γκίνη, Σισέ, Ζιούλης, Καραγεώργης, Τεγούσης (83′ Νικολούδης), Σελινιωτάκης, Αρναρέλλης (60′ Μαλόνγκα), Καραγιάννης, Αποστολόπουλος (73′ Βρεττός), Ρίσκι.
Αιγινιακός (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Τοπαλίδης, Πετρούσης, Στάνιτς, Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόβσκι (76′ Εππας), Παπαδόπουλος (89′ Ζήσης), Δούμτσιος (63′ Πέριτς), Πιαστόπουλος.